Tři krásné góly = tři body

Foto zdroj: GFC Baník Ostrava

Béčko si ve 13. kole MSFL došlo v Uherském Brodu aktivním výkonem ke třem bodům. Po krásných trefách Jakuba Drozda, Davida Krupičky a Abdoulkarima Jamiu zvítězili baníkovci na Slovácku 3:0.

Baník od úvodu soupeře zatlačil a vytvořil si územní převahu. Že se nevyplácí dávat Jakubu Drozdovi příliš prostoru před pokutovým územím, dostali domácí pocítit ve 13. minutě, když se ostravský záložník nádherně opřel z 20 metrů do míče a projektil skončil pod břevnem domácí brány.

Uherský Brod se pak více osměloval, ale rychle přišla další krásná akce Baníku: Říha ve 22. minutě zatáhl akci po levé straně, jeho centr prošel napříč vápnem až na pravou stranu ke Krupičkovi, který ho parádním obstřelem z voleje uklidil k tyči.
Baníkovci se uklidnili a pokračovali v aktivním výkonu. Málek ve 25. minutě rychle vytáhl míč na střed a jeho prudkou ránu k tyči domácí brankář zneškodnil.

Do druhé půle vstoupili domácí s větší vervou a prvních pět minut obléhali hostující pokutové území. V 50. minutě ale utekl po pravém křídle Holaň a jeho přihrávku na malé vápno zužitkoval Jamiu pohotovou i efektní patičkou – 0:3.

_________________________________________________________________________

Statistiky: Poločas: 0:2 Branky: 13. Drozd, 22. Krupička, 50. Jamiu. Rozhodčí: Proske – Mankovecký, Godfryd. ŽK: Motal – Měkota.. Diváci: 242

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava