Poznejte v září další stopy významných osobností Ostravy a nakoukněte do nově zrekonstruované vily

Se souhlasem Černá louka s.r.o.
S průvodci Ostravainfo!!! můžete blíže poznat jednu z nejvýznamnějších, ale přesto téměř zapomenutých osobností Ostravy. Markus Strassmann nebyl pouze význačným a zběhlým pivovarníkem, ale také předsedou Židovské náboženské obce, dobrodinec, podnikatel a člen obecního výboru Moravské Ostravy. Stopy jeho práce můžeme dodnes najít po celém městě.
Markus Strassmann přišel do Ostravy roku 1855 a již během prvních let převzal do nájmu malý měšťanský pivovar, který přebudoval do nejmodernějšího závodu na Moravě. Jako dlouholetý předseda Židovské náboženské obce sehrál klíčovou roli v jejím rozvoji,“ přibližuje stručně život této osobnosti koordinátorka průvodcovských služeb Sylva Burgertová. „Během prohlídky se podíváme také do rodinné vily, která byla rekonstruována a znovu otevřena na počátku letošního roku.“
image-proxy (1)

Návštěvníci poznají blíže i Strassmannův pivovar, který stával na Černé louce. Jak velká byla jeho rozloha, v jakých částech se odehrávala výroba a zda i dnes můžeme nalézt nějaké jeho památky, se dozví během hodiny a půl dlouhé prohlídky. Seznamte se s mužem, jehož životní pouť skončila před 120 lety. Osobností, které si město vážilo natolik, že jej na poslední cestě vyprovodilo na tisíce občanů v čele s městskými radními. Prohlídky se konají v neděli 24. září v 10 a ve 14 hodin a začínají před vilou Tereza na Černé louce.
Do konce září probíhají pravidelné komentované prohlídky. Průvodci Vás například seznámí s Příběhem Moravské Ostravy nebo Vás provedou Ostravou po stopách Šikmého kostela, tedy po místech, které provázely hrdiny ze stejnojmenných knih Karin Lednické. Letos naposledy se také můžete seznámit s moravskoostravskými svatostánky v centru města.
Konkrétní informace a vstupenky naleznete na tomto odkaze. Kompletní nabídku aktuálně platných termínů komentovaných prohlídek najdou návštěvníci na webu ostravainfo.cz.
(nm)