Béčko se vyhouplo do čela MSFL

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Rezerva Baníku nadále drží neporazitelnost, co víc, po nedělním vítězství 2:1 nad Startem Brno vystřídalo svého soupeře v čele tabulky. Rozhodl v 90. minutě Dominik Holaň z pokutového kopu.

Hosté sice hned ze startu otestovali Hrubého postřeh střelou Havlína, ale na větší brankovou šanci se čekalo dlouho. Do vápna se pak úspěšně probíjel Chvěja, ale jeho pokus stihl zablokovat jeden z Brněnských. Baník ke konci půle zvyšoval tempo, ale slibně se rodícím akcím vždy chyběla vyřešená finální fáze.

Chybějící přesnost ovšem v 50. minutě vrchovatou měrou vynahradil Elekana, který nečekaně napřáhl z dobrých třiceti metrů a jeho výstavní dělovka zaplula pod břevno Chmielovy brány.

Baník se za chvíli prokombinoval k dalšímu zakončení, ale Madleňák zamířil příliš vysoko.

Domácím se to vymstilo deset minut před koncem, když po rohu hlavou skóroval Duda. Konečné rozuzlení však přinesla poslední minuta, v níž Holaň proměnil pokutový kop a rozhodl o domácí výhře.

Statistiky: Poločas: 0:0. Branky: 50. Elekana, 90. Holaň (pen.) – 81. Duda. Rozhodčí: Vejtasa – Ehrenberger, Labaš. ŽK: Říha, Měkota, Chvěja – Kaláb, Duda, Žalud, Avdić.