V Kopřivnici zahájí výrobu fotovoltaických panelů

Se souhlasem OKpanel.cz

Přes masivní snahu o využívání obnovitelných zdrojů energie a propagaci využívání slunečního záření se v ČR nenašel za posledních 10 let nikdo, kdo by se opět pustil do výroby samotných fotovoltaických panelů.

Absence této produkce snad zanedlouho skončí zahájením jejich výroby v Kopřivnici a s tím souvisí i vznik nových pracovních míst. Výrobcem je společnost Heinrich Innovation, která nainstalovala novou výrobní linku se 70% automatizací a roční kapacitou 30MW v jedné z moderních hal, kterou najdete v Kopřivnici  na Štefánikové ulici.

Jednoznačným přínosem je tuzemský produkt vyráběný podle nejnovějších výsledků vědeckého výzkumu a z nejkvalitnějších materiálů, a to pod registrovanou značkou OK Panel. Vysoký stupeň robotizace a téměř 100 % kontrola a měření ve všech výrobních etapách zajišťují bezvadnost produktu a dlouhodobou životnost. Panely budou vyráběny v několika typech a rozměrových řadách, aby byly použitelné i na menší nebo členité plochy.

Koncovým odběratelem mohou být jak montážní firmy, tak velkoobchod, ale i drobní zájemci. Výrobce už od počátku projektu spolupracuje s ostatními dodavateli fotovoltaických zařízení a jejich zkušenosti, připomínky a požadavky zákazníků může pružněji aplikovat ve výrobě, než je tomu u zahraničních dovozců a výrobců.

,,Naše společnost bude cílit nejen na srovnatelnou kvalitu produktů a životní prostředí, ale také na zajištění záruky, servisu a pozáručních služeb. S ohledem na vysokou právní ochranu spotřebitele a obchodních vztahů v Eurozóně má český výrobce jednoznačně výhodnější pozici oproti všem dovozcům, kteří dodávají solární panely především z asijských států dodává Ing. Michal Heinrich, jednatel společnosti.

(nm)