Ostrava se připojí k charitativní akci pro chronicky a onkologicky nemocné děti

Na Alšově náměstí v Ostravě-Porubě se bude v sobotu 28. září konat charitativní akce s názvem Linkou na drink.  Její výtěžek věnují organizátoři Klinice dětského lékařství Fakultní nemocnice v Ostravě. Na návštěvníky čeká hlavně ochutnávka koktejlů, které připraví různé organizace, spolky a také radnice. Nevšední občerstvení nabídnou i zástupci ostravského magistrátu a k tomu představí projekt města, který se zabývá alternativními způsoby dopravy s názvem Ostravou!!!

Stánek města nabídne speciální drink, připravený ve spolupráci se střední odbornou školou gastronomie AHOL s názvem Ostravská modrá, jehož součástí bude jablko, které ostravský primátor Tomáš Macura vylosoval jako nezbytnou ingredienci nápoje.

V rámci projektu Ostravou!!!, který se zabývá „zdravějšími“ formami dopravy, než je ta automobilová, nabídne město ve spolupráci s Vysokou školou báňskou dvě šlapací stacionární kola. Na nich mohou návštěvníci vlastní fyzickou aktivitou vyšlapat energii, která se zobrazí na displeji a kterou město Ostrava smění za další finanční podporu dětské kliniky fakultní nemocnice.

Akce začíná ve 14 hodin ochutnávkou drinků. Doprovodný program nabídne možnost vyzkoušet si formuli, kterou postavili studenti VŠB-TUO, drinky připravené profesionálními barmany, vystoupení mažoretek, hudební a taneční vystoupení.

Zábavně charitativní akci s názvem Linkou na drink vymysleli a připravili ve spolupráci s partnery dva ostravští nadšenci, Sabina Nováková a Jan Tabášek. Jejím principem je nabídka nevšedního občerstvení, které připraví netradiční obsluha. Drinky připraví zástupci Magistrátu města Ostravy, starostka městského obvodu Poruba Lucie Baránková Vilamová, zástupci ostravského dopravního podniku nebo Vysoké školy báňské. Návštěvník si u centrálního stánku zakoupí jízdenku za třicet korun, kterou může směnit za drink. Celý výtěžek připadne Klinice dětského lékařství Fakultní nemocnice v Ostravě.

Projekt Ostravou!!! je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

(ab)