ONDŘEJ ŠAŠINKA: BOD Z BOLESLAVI MÁ CENU

Vítězství bylo blizoučko, přesto i bod z Mladé Boleslavi není rozhodně k zahození. „Samozřejmě to hodně mrzí, když dostanete gól ve čtvrté minutě nastavení. Ale s odstupem času si myslím, že ten bod můžeme hodnotit kladně,“ řekl Ondřej Šašinka, autor druhého gólu.

Dal jste už svůj třetí gól v sezoně – to je z vašeho osobního hlediska nepochybně pozitivní stránka sobotního zápasu. Jak se gólová situace seběhla?

Mám velkou radost, že se mi povedlo dát gól. Ale narovinu říkám, že jsem k tomu přišel trochu jako slepý k houslím. Zahrávali jsme standardku, balon se vrátil ze strany na vápno a dalo by se říct, že jsem byl ve správný čas na správném místě. Člověk někdy potřebuje mít i takové štěstí.

Oba góly padly po standardkách. Zaměřujete se na ně v tréninku nějak intenzivněji?

Ano, pracujeme na tom. Máme vždy jeden trénink v týdnu zaměřený na standardky a přináší to svoje ovoce. V Boleslavi jsme si tím perfektně pomohli, protože první poločas nám vůbec nevyšel.

Jak tedy hodnotíte celé utkání?

První půlka byla z naší strany opravdu špatná, ani já jsem klukům nepomohl, nešlo mi to. Nemohli jsme se vůbec dostat do hry, nakonec to před koncem poločasu vyvrcholilo tím obdrženým gólem. V kabině nám k tomu trenér něco řekl. Ve druhé půlce už to bylo o něčem jiném, vyšly nám dvě standardky a otočili jsme to. Bohužel přišla ta poslední minuta. Je to škoda, ale i tak si myslím, že remíza z Mladé Boleslavi svou cenu má. Boleslav je kvalitní mužstvo.

Vás a Denise Granečného v tomto týdnu čeká soustředění s reprezentační dvacítkou.

Ano, v pondělí máme sraz a hrajeme dva zápasy. Ve čtvrtek v Polsku, pak v pondělí v Českých Budějovicích proti Anglii. Do Baníku se vracíme až příští týden v úterý před utkáním s Karvinou.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava