Odveta vyšla fotbalovému Baníku!

Tahle akce měla loni premiéru. Velmi vydařenou. A letos se dočkala vydařeného pokračování. Stejní aktéři jako loni, stejné místo. A vlastně i stejný výsledek, pokud jde o skóre 4:3. Jen vítěz byl tentokrát jiný. V areálu Skalka family parku si to fotbalový Baník a hokejové Vítkovice rozdaly v Mikulášském trojboji. Ten letošní měl podtitul „ODVETA“. A ta Baníku vyšla. Fotbalisté zvítězili!

Smysl celé akce byl jiný, než litý souboj o vítězství v trojboji, složeném z netradičních disciplín. Šlo především o zábavu. A možnost vidět zástupce dvou nevětších sportovních veličin na Ostravsku pohromadě. Osobnosti Baníku a Vítkovic. Co na tom, že se hokejistům aktuálně v extralize příliš nedaří a také fanoušci Baníku by si představovali svůj fotbalový tým v lepší formě. Mikulášský trojboj, tedy zábavné setkání těchto dvou klubů, už podruhé ukázalo, že tato akce svůj smysl má.

Tým vedený kapitánem Martinem Fillem na jedné straně, proti němu parta vedená urostlým vůdcem Janem Výtiskem. V dresu Baníku navíc Jiří Fleišman, Václav Procházka, Nemanja Kuzmanovič, Patrizio Stronati a Viktor Budinský, který nakonec o triumfu Baníku rozhodl.

Vítkovická parta byla těžkým protivníkem. Výtiskovi spolubojovníci Ondřej Roman, Patrik Zdráhal, Šimon Stránský, Rastislav Dej a David Kvasnička nejenže statečně odolávala, ale první dvě disciplíny ovládla!

Hod pukem na cíl zvládli hokejisté lépe, inu, černý kotouč, jakkoliv to nebyl ten klasický gumový hokejový, je jim zkrátka bližší než fotbalistům.

Také střelba na basketbalový koč vyšla lépe hokejistům. Dobrým nápadem bylo, že oba týmy doplnily svůj „kádr“ o členy žákovských týmů. Do každé ze tří disciplín nastoupili spolu s hrái ligových A-týmů i mládežníci. Pokaždé zástupci jiné věkové kategorie.

Po dvou disciplínách, hodnocených vzestupně (první disciplína ja 1 bod, druhá za 2 body) vedly Vítkovice 3:0 a zdálo se vše jasné. Jenže. Loni byl po dvou disciplínách ve stejné situaci Baník. Třetí hru, hodnocenou třemi body, však prohrál, stav byl 3:3 a rozstřel vyhrály Vítkovice.

Člověk má skoro tendenci podezřívat aktéry, že si stejný scénář naplánovali a úmyslně dodrželi i pro letošní ročník Mikulášského trojboje. Aby byla hra zajímavější. Ale kdo klání viděl, asi s takovým tvrzením souhlasit nebude. Hrálo se na ostro. Atmosféru přiživili i dva moderátoři, jeden v dresu Baníku, druhý ve vítkovickém. Ani oni si vzájemně nic nedarovali.

Třetí disciplínu, jakousi kombinaci slalomu a hry na slepou bábu, vyhrál Baník a stav byl 3:3.

Rozhodnout musel rozstřel na basketbalový koš. Už ne tým proti týmu, ale muž proti muži. Gólman Viktor Budinský proti střelci Ondřeji Romanovi. A Viktor Budinský, který ani v rámci druhé disciplíny ani jednou neminul, měl naprosto jistou ruku i tentokrát. A zajistil Baníku vítězství.

Zklamání byste však z tváří vítkovických hokejistů a jejich fanoušků četli marně. Žádné nebylo. Všichni přítomní se dobře bavili. A následující autogramiáda vše povedené jen završila.

PETR DOLAN. Foto: FC Baník Ostrava