Na parkovišti u Městské nemocnice Ostrava už nezaparkujete

Minulý pátek skončí provoz veřejného parkoviště před Městskou nemocnicí Ostrava. Společnost Ostravské komunikace, která více než dva roky parkoviště provozuje, v pátek naposledy umožní lidem placené parkování.

V dalších dnech pak bude vyklizeno stanoviště obsluhy a firma parkovací plochu připraví na předání městskému obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kterému patří. Parkoviště se pak zakrátko změní na staveniště, protože zde v říjnu začne výstavba parkovacího domu.

„Výstavbu parkovacího domu financuje město Ostrava a dodavatelem je společnost Geosan Group. Naše společnost bude mít na starosti vyznačení trasy k alternativní možnosti parkování u galerie Plato na Janáčkově ulici. Tedy v prostoru, který lidé znají jako bývalý Bauhaus. Na příjezdových komunikacích k tomuto parkovišti bude osazen navigační systém, čili dopravní značení. Umístění značek a naváděcího značení máme také na starosti my. Dopravu ze zmíněného odstavného parkoviště k nemocnici pak zajistí Dopravní podnik Ostrava,“ doplnil místopředseda představenstva Ostravských komunikací Miloš Novák.

Parkování u galerie Plato je zpoplatněno částkou 20 Kč/hod., maximálně 80 Kč/den. Provoz parkoviště zajišťují Ostravské komunikace.

Průjezd přímo do areálu Městské nemocnice zůstane zachován. Do 26. 9. se vjíždí z Varenské, dále pak již standardně přes vjezd z Hornopolní ulice. „Sloužit bude pro sanitky i auta s pacienty, kteří budou kvůli svému zdravotnímu stavu potřebovat vjet dovnitř,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Vladimír Cigánek.

(nm)

K cestě z parkoviště u galerie Plato bude možné volit dopravu autobusem městské hromadné dopravy linky číslo 50, která má nástupní i výstupní zastávku v blízkosti parkoviště, a to na ul. Porážkové. Změněna byla trasa autobusu linky číslo 99, která jede na Frýdlantské mosty, dále směr ulice Cingrova, Českobratrská, Hornopolní, Nemocniční a následně pokračuje po své trase.

Na vyklizených pozemcích po nemocničním parkovišti bude v první fázi probíhat příprava pro provádění zemních prací a následně začnou vlastní stavební práce související s instalací železobetonových pilotů pro parkovací dům. Parkovací dům, který bude sloužit nejen pro komfortní parkování návštěvníků nemocnice, ale i řidičům mířícím do blízkého okolí, by měl být hotový do konce roku 2023.