Festival Souznění bude doznívat ještě o Vánocích, nabídne koncerty na vlnách Českého rozhlasu a na YouTube

Mezinárodní adventní festival Souznění skončil, nabízí ale ještě koncerty na vlnách Českého rozhlasu a na dvou kanálech YouTube . Foto: MHF Souznění

Víkendem plným zpěvu, připomínek adventních tradic a špičkových koncertů skončil program 24. ročníku Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění.

Po dvouleté pauze dané pandemií letos festival znovu oslovil stovky diváků a posluchačů v přímém mezilidském kontaktu. „Na atmosféře to bylo velmi pozitivně znát, vstupenky na mnohé koncerty byly zcela vyprodány,“ zhodnotil ředitel a dramaturg festivalu Zdeněk Tofel.

Část festivalového dění si mohou lidé ještě užít díky vysílání Českého rozhlasu Ostrava a také na YouTube, přesněji na kanálech „Koncerty Českého rozhlasu“ a „Festival Souznění“.

Český rozhlas Ostrava odvysílá například sestřih koncertu Vánoce bez Hranic, na němž se publiku představili basbarytonista Gustáv Beláček, mezzosopranistka Terézia Kružliaková Babjaková, smyčcový Spectrum Quartett, Trombitáši Štefánikovci z Nimnice s fujarami a Wacław Golonka hrající na varhany a portativ.

WUL_3668

Ve vánoční programové nabídce ostravského studia zazní i Radůza s kapelou a jejich pořadem S vánočním časem a Galakoncert se zastoupením vynikajících souborů Valašský vojvoda, Valášek, Chodský soubor Mrákov, Trombitáši Štefánikovci a skvělými Izabelou Jati, Otou Balážem a Terezou Kopáčkovou s Balage Band feat. Tereza.

Sestřih koncertů 24. ročníku Souznění bude vysílán v pořadech Českého rozhlasu Ostrava Muzikanti hrajte (po-út 18:00 hod.) a Ostravské folklorní kalendárium (pá 18:00 hod.). Speciální Galakoncert Souznění 2022 zazní letos na Štěpána, tedy 26. 12., v čase od 18:00 do 19:00 hod.

WUL_3086

Na YouTube kanálu „Koncerty Českého rozhlasu“ si zájemci mohou užít energií a emocemi nabité vystoupení Cigánských Diablů z Bratislavy, kteří letos Souznění otevírali, a také Radůzu s kapelou. Kanál „Festival Souznění“ nabízí vícežánrové Vánoce bez hranic i velký Galakoncert.

(nm)

Generálním partnerem MF Souznění byl Moravskoslezský kraj, hlavní partnery  statutární město Frýdek-Místek a obce Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice a Hukvaldy.

Logolink_souz_2022 (2)