Sněhová nadílka opět zaměstnala hasiče v Moravskoslezském kraji

Od brzkého rána do 20:00 hod., v pondělí 12.12.2022, zaměstnala vydatná sněhová nadílka hasiče v celém Moravskoslezském kraji. Hasiči v souvislosti s počasím vyjeli k 82 událostem. Během těchto nehod vyjeli hasiči v kraji k dalším 58 událostem.

Hasiči ve většině případů vyjížděli k dopravním nehodám a pomoci vozidel, která vlivem kluzké vozovky sjela mimo komunikaci. Počet nehod se vyšplhal na číslo 54, z toho ve 20 případech tahali hasiči vozidla z příkopů a sněhových závějí.

Další činnost, kterou hasičům sníh připravil, byly vyvrácené a polámané stromy a větve. K tomuto typu události vyjížděli hasiči celkem ve 28 případech. Těžká vyprošťovací technika hasičů zasahovala u více než 10 událostí.

Mezi vážnější nehodu, která se stala vlivem silného sněžení, se řadí dnešní nehoda dvou kamionů a jednoho osobního vozidla na silnici I/11 v Hrádku, kde u nehody došlo ke zranění jedné osoby a silnice vedoucí na Slovensko byla osm hodin kompletně uzavřena v obou směrech.