Novoroční koncert Janáčkovy filharmonie

Simon Trpčeski s JFO. Foto: Ivan Korc

Nestává se často, aby oba koncerty pro klavír a orchestr Dmitrije Šostakoviče zazněly během jednoho večera. Na Novoročním koncertě Janáčkovy filharmonie Ostrava, 6. 1. 2022 v Domě kultury města Ostravy, je posluchači uslyší orámované velkými symfonickými skladbami Richarda Strausse.

A to hned dvakrát – večernímu koncertu bude předcházet dopolední veřejná generální zkouška. Za klavír usedne Simon Trpčeski, sóla na trubku se ujme Andrei Kavalinski a orchestr povede hlavní hostující dirigent Petr Popelka. Část programu Novoročního koncertu vyšla loni na CD.

 

„Rádi bychom tímto mimořádným koncertem oslavili vydání naší studiové nahrávky Šostakovičových klavírních koncertů. Posluchačům Novoročního koncertu tedy nabídneme program, který se na CD dostal do finále Mezinárodních hudebních cen klasické hudby 2022 a známý britský hudební novinář Norman Lebrecht jej zařadil mezi osm nejlepších alb roku 2021,“ dodává ředitel JFO Jan Žemla.  

Podrobnější program koncertu a on-line nákup vstupenek: zde

Tradiční Novoroční koncert se opět koná pod záštitou primátora statutárního města Ostravy Tomáše Macury. „Město je hrdým partnerem tohoto slavnostního zážitku, neboť tento výjimečný  a nevšední koncert v podstatě každoročně pomyslně zahajuje ostravskou kulturu v celém roce. Všichni pevně doufáme, že rok 2022 zase přinese celé široké spektrum kulturních akcí, na které jsou Ostravané zvyklí a které dotváří bohatý život i atmosféru města,“ konstatuje primátor města, Tomáš Macura.