Následující dvě neděle budou v Ostravě ve znamení komentovaných procházek

Průvodci Ostravainfo!!! připravili na následující dvě neděle (30. dubna a 7. května) komentované procházky centrem Ostravy. Tématem komentovaných procházek, které odstartují z Prokešova náměstí vždy v 10:00 hodin dopoledne, je příběh zrození Ostravy jako velkoměsta od středověku až po vzrůst v průběhu průmyslové revoluce. Na prohlídky je nutné se předem rezervovat on-line, s platnou vstupenkou pak mohou návštěvníci využít nabídky zlevněného vstupného na Vyhlídkovou věž Nové radnice.

„V rámci komentovaných prohlídek budou moct návštěvníci poznat Ostravu zase z jiného úhlu pohledu. Naši průvodci budou vyprávět o lidských osudech i tajemstvích budov s okrasnými štíty a budou moct nahlédnout na strhující dějiny feudálního městečka, které se během pár let změnilo k nepoznání,“  láká koordinátorka průvodcovské činnosti Sylva Burgertová. Samotná trasa prohlídky vede z Prokešova náměstí přes Husův sad, Katedrálu Božského Spasitele, Jiráskovo náměstí až na náměstí Masarykovo.
Příchozí návštěvníci se budou moct, v případě zájmu, před začátkem samotné komentované procházky vydat také na Vyhlídkovou věž Nové radnice. „Při prokázaní se vstupenkou zakoupenou na komentovanou procházku lze získat v daný den zvýhodněné vstupné,“ doplňuje Burgertová.
Prohlídky startují vždy v neděli (30. dubna a 7. května) v 10:00 hodin z Prokešova náměstí v Ostravě. Vstupenky je nutné předem rezervovat na webu www.ostravainfo.cz.
Trasa prohlídky:
Prokešovo náměstí – Husův sad – Katedrála Božského Spasitele – Jiráskovo náměstí – Masarykovo náměstí
Cena:
Děti do 10 let zdarma
Plné vstupné: 100 Kč
Zlevněné (senioři, studenti do 18 let, držitelé TP, ZPT a ZTP/P): 70 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + až 3 děti do 15 let): 300 Kč
Termíny:
Prohlídky je nutné předem rezervovat.
Více informací na webu Ostravainfo.cz.
V rámci prohlídky je možné navštívit také Vyhlídkovou věž, po prokázání zakoupené vstupenky na prohlídku budete mít nárok na zvýhodněné vstupné:
40 Kč/ dospělí; 20 Kč/ zlevněné vstupné