David Koller, Horkýže Slíže a mnohé další kapely a muzikanti rozezní letošní Karolina Oktobeerfest

Karolina Oktobeerfest, již tradiční říjnová akce na ostravské festivalové mapě, letos oslaví v termínu od 12. do 13. října páté, tedy půlkulaté výročí. U této příležitosti se u obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina vystřídají přední české i slovenské kapely a muzikanti v čele s Davidem Kollerem, Horkýže Slíže či Mirai.

Po dva dny bude možné ochutnat na sto druhů piv ze tří desítek zavedených, regionálních, řemeslných či rodinných pivovarů nejen z Ostravy a Moravskoslezského kraje. Dvoudenní oslavy vyvrcholí v sobotu 13. října velkolepým ohňostrojem. Vstupné je 100 Kč na osobu na den, předprodej startuje ve středu 3. října.

Na své si v hudebním programu přijdou milovníci řízného rocku, melodického pop-rocku i současných ikon popu. Příchozí se mohou těšit například na zpěváky a kapely Horkýže Slíže, Mirai, Harlej, UDG, Davida Kollera, Pokáče nebo AC/CZ (AC/DC revival). Dva dny našlapané hudbou budou bohaté nejen na jména, ale také na novinky v areálu, díky kterým budou hudební zážitky pohodlnější a bezpečnější.

„Letos poprvé pro zvýšení bezpečnosti oplotíme areál, navýšíme počet pracovníků ostrahy a prodloužíme otevírací dobu areálu do 23:30. Zlepší se i komfort pro návštěvníky, kterým bude k dispozici více velkokapacitních vyhřívaných stanů s místy k sezení. Pro rodiny s dětmi budou k dispozici pouťové atrakce, hry nebo soutěže. Tedy spousta změn, které z Karolina Oktobeerfestu, jak věříme, vytvoří ideální příležitost nejen pro milovníky piva, ale také pro setkání s přáteli, rodinou, sousedy či známými nejen z Ostravy, shrnuje Tomáš Lučan, marketingový manažer OC Forum Nová Karolina.

V pátek 12. října a v sobotu 13. října poteče na náměstí Biskupa Bruna u ostravského centra Forum Nová Karolina proudem více než sto druhů a typů piv. Vedle oblíbených ležáků a speciálů typu APA či IPA se mohou návštěvníci těšit na ochucená piva, cidery, limitované várky, nealko pivo nebo naprosté unikáty. Mezi třemi desítkami se blýsknou například pivovary A.K. Cider, Avar, Baraba, Browar Dukla, Černá hora, Heřmanický pivovar, Kohutka, Konopex, Nachmelená opice, Pivovar u Hušků – Běleč nad Orlicí, Pivovar Zašová, Sachsenberg, Starokladno nebo Trilobit.

Také letos bude probíhat vyhledávaná Radegast škola čepování piva. Zde si budou moci zájemci vyzkoušet, jak správně pivo načepovat a docílit vyladěné chuti s mistry výčepními Jakubem Šrubařem a Vítem Voznicou. Regionální, české či pivní speciality nabídnou gastro provozovatelé nebo nájemci z vyhledávaného food-courtu z OC Forum Nová Karolina.

Vstupné na Karolina Oktobeerfest 2018 bude letos zpoplatněno, a to symbolickou částkou 100 Kč na osobu a den. I nadále však budou mít vstup zdarma děti do 15 let, senioři nad 65 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P. Vstupenky bude možné zakoupit od 3. do 11. října v Infostánku v přízemí centra nebo následně přímo v místě konání. Část výtěžku ze vstupného poputuje na podporu nemocných dětí z Mobilního hospice Ondrášek.

Předprodej vstupenek bude probíhat od středy 3. října do čtvrtku 11. října v Infostánku v přízemí centra denně od 9:00 do 21:00. Lístky bude možné zakoupit na jeden nebo oba dva dny. Cena vstupenky je 100 Kč na osobu na den. Po ukončení předprodeje, tedy od pátku 12. října, bude možné lístky zakoupit na pokladně v místě konání. Další informace na www.forumnovakarolina.cz a Facebooku centra.

(nm) tz