CELOVEČERNÍ FILM ZNÁMÝCH TŘÍ TYGRŮ VZNIKÁ TAKÉ PŘED OSTRAVSKOU RADNICÍ

Magistrátní schodiště se v objektivech filmařských kamer proměnilo v prostor před loterijní kanceláří, který je dějištěm akční rvačky. V uplynulých dnech zde totiž ostravské Divadlo Mír za podpory koproducenta Europeana Production natáčelo scény pro svůj snímek.

Připravovaná crazykomedie nese prozatím oficiální název Tři Tygři ve filmu – Jackpot a v kinech bychom ji mohli vidět už  během prvního čtvrtletí příštího roku. Režisér Emil Křižka, který má za sebou, mimo jiné, úspěšný krátkometrážní horor Ruchoth Raoth, slibuje kromě humoru také velké množství akčních scén. Tu nejrozsáhlejší z nich v podobě závěrečné bitky natočili filmaři právě před ostravským magistrátem.

Jak už název samotný napovídá, titulní role ztvární herci ostravského komediálního a improvizačního souboru Tři Tygři. Ten můžeme v současné době považovat za fenomén fenomén, překračující hranice Ostravska.

Scénář k filmu napsalo autorské duo Albert Čuba a Vladimír Polák. Tvůrci si dali záležet na regionálním provedení. Většina scén se točila v Ostravě, převážná část herců pak v moravskoslezské metropoli žije anebo v ní má své kořeny.

Natáčecí scéna z připravovaného filmu. Foto: Jan Lipovský

(ab) Zdroj: Město Ostrava