Městský obvod Ostrava-Jih výrazně zabodoval v soutěži Obec přátelská rodině. Tu od roku 2008 vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky.

V letošním ročníku této soutěže, jež má za cíl zviditelnit obce, které podporují prorodinné aktivity, obsadil náš městský obvod třetí místo. Díky tomu získal 370 tisíc na realizaci aktivit pro rodiny s dětmi.

„Jednou z priorit našeho obvodu je právě rodinná politika, takže jsme rádi, že můžeme pro naše občany zajistit další přínosné akce. Ostatně každá investice, kterou do rodin vložíme, se v budoucnu jistě mnohonásobně vrátí,“ říká k tématu místostarosta Jan Dohnal, který má tuto oblast ve své gesci.

Díky dotaci může městský obvod připravit workshopy pro maminky na mateřské dovolené a také IT přednášky, které jsou určeny pro všechny občany našeho obvodu. V případě zájmu lze písemně kontaktovat Janu Pěluchovou z odboru strategického rozvoje na e-mailové adrese: jana.peluchova@ovajih.cz.

Workshopy i přednášky proběhnou na radnici městského obvodu Ostrava-Jih (ulice Horní 3 v Hrabůvce) a vybírat lze z těchto možností:

 

Workshop Online Marketing: 18. 8. od 8 do 15 hodin – pro ženy na MD

IT přednáška Bezpečnost I. – Bezpečné chování dětí na internetu: 19. 8. od 15 do 17 hodin

Workshop Copywriting: 30. 8. od 8 do 15 hodin – pro ženy na MD

IT přednáška Bezpečnost II. – Bezpečné chování dospělých osob na internetu: 8. 9. od 15 do 17 hodin

Workshop Správa sociálních sítí: 15. 9. od 8 do 15 hodin – pro ženy na MD

IT přednáška Bezpečnost III. – Chytrá domácnost: 21. 9. od 15 do 17 hodin

Workshop Úvod do programování: 6. 10. od 8 do 15 hodin – pro ženy na MD

(ab) Zdroj: Město Ostrava