BANÍK SE VRÁTIL Z TURECKA

Dvanáct dnů uplynulo jako voda a Baník se z herního soustředění v Turecku vrátil domů. Transfer z antalyjského letiště do Vídně a následný přesun do Ostravy se obešly bez komplikací a klubový autokar projel v 18:36 branou Městského stadionu.

Murphyho zákony spolehlivě fungují. Jestliže ještě ve čtvrtek byli baníkovci na turecké riviéře svědky divokých změn klimatu, extrémních průtrží mračen i večerní vichřice, která ohýbala palmy v okolí Hotelu Kamelya Selin jako stébla, v pátek se celá Antálye probouzela do prosluněného dne.

Pod blankytně modrým nebem a v teplotách atakujících dvacítku hráči už před odjezdem na letiště rychle odkládali mikiny a bundy. „Co naděláme. A podle předpovědi má být takhle minimálně dalších pět dnů,“ prohodil Jan Laštůvka při krátkém čekání na odbavení.

Do letadla kromě Baníku nasedly mimo jiné i výpravy Trenčína a Austrie Vídeň, a po necelých třech hodinách ve vzduchu osádka přistála v rakouské metropoli, odkud se baníkovci vydali autobusem směr Ostrava.

Mužstvo nyní po volné sobotě čekají poslední tréninky k doladění formy na úvodní ligový zápas jarní sezony proti Dukle, který se hraje už za týden.

„I díky tomu divokému počasí nás Turecko, řekl bych, zocelilo. Samozřejmě, že mi to mnoho věcí ukázalo i směrem k základní sestavě. Ale o kolika místech máme jasno nebo o kolika naopak váhám, to si nechám pro sebe. Nebudeme soupeřům napovídat,“ usmál se Bohumil Páník. „Ale věřím, že během týdne ještě vychytáme nějaké věci a na Duklu budeme kvalitně připraveni.“

Část áčka doplněná o hráče juniorky se pak ještě v pondělí od 16:30 postaví v Zabrze místnímu Gorniku v jeho generálce na start polské ligy

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava