Asistenti prevence kriminality před Vánocemi myslí na své spoluobčany

Asistenti prevence kriminality Městské policie Ostrava se v sociálně vyloučených lokalitách při své službě takřka denně setkávají s jejími obyvateli a mají tak velmi dobrou osobní znalost. Vzhledem k nadcházejícím vánočním svátkům se rozhodli pomoci právě sociálně slabším rodinám žijících v těchto lokalitách.

Asistenti prevence kriminality se ve spolupráci s pracovníky neziskové organizace Vzájemné soužití o.p.s. rozhodli v předvánočním čase uspořádat malou charitativní akci. Ta proběhla v areálu Dětského dopravního hřiště na ulici Orebitská v Ostravě-Přívoze 14.prosince 2023 v odpoledních hodinách.

Nápad uspořádat tuto charitativní akci vznikl v samotném kolektivu asistentů prevence kriminality, kteří tak chtěli pomoci sociálně slabším rodinám.

V rámci charitativní akce asistenti prevence kriminality dětem i dospělým ze sociálně slabších rodin darovali oblečení, knihy a další drobnosti. Ty se jim podařilo sesbírat mezi sebou a získat od dalších dárců.

Jedním z těch, kteří akci pomohli připravit byl i asistent prevence kriminality Jozef Putnoki. K samotné akci uvedl: „Zájem lidí nás potěšil a jsem rád, že tyto věci poslouží potřebným. Věřím, že tato akce nebyla poslední.“

Akci navštívila se svými dětmi také paní Jana. “Jsem moc ráda za tuto akci. Mohla jsem svým dětem vybrat pěkné oblečení a chtěla bych poděkovat organizátorům,“ uvedla paní Jana.

Charitativní akci navštívilo přes třicet osob. Zbylé oblečení a knížky byly předány pracovníkům neziskové organizace Vzájemné soužití o.p.s., kteří jej budou dále distribuovat potřebným.

Projekt Asistent prevence kriminality je spolufinancován Evropskou unií z Operačního programu Zaměstnanost plus.