Poděkování dárcům, kteří letos mysleli na psy útulku v Ostravě-Třebovicích

Zaměstnanci ostravského útulku pečují v současné době o víc jak pět desítek psů, nejčastěji se jedná o křížence. Prostřednictvím útulku v Ostravě-Třebovicích za pětadvacet let jeho existence našlo nový domov již 11 325 psů. Za třebovickými „útulkáčky“ míří v závěru roku 2023 i dárci, kteří na naše svěřence myslí i v čase vánočním. Mezi podporovateli jsou jak jednotlivci, rodiny, tak pedagogové a děti z ostravských škol či zástupci různých firem.

A pokud ještě o vánočním dárku přemýšlíte, pak v útulku uvítají piškoty, psí pamlsky, kvalitní krmiva v podobě konzerv i granulí. Potřebné jsou zejména kvalitní konzervy pro štěňata, útulek ročně pečuje zhruba o pět desítek štěňat a výživa nejmenších svěřenců v prvních týdnech jejich života je zásadní.

Mezi posledními dárci byly třeba studentky z VOŠ Prigo nebo předškoláci z Mateřské školy Ludvíka Podéště. Téměř tři desítky předškoláčků ze tříd Lvíčátek, Slůňátek, Papoušků a Opiček, samozřejmě za doprovodu svých učitelek, darovaly dobroty i potřeby pro pejsky, zaměstnanci útulku děti seznámili i s péčí o čtyřnohé mazlíčky. Mateřská škola myslí na útulek už řadu let, každoročně shromáždí potřeby pro pejsky a děti s učitelkami dorazí do útulku. Není to ale jediná škola, za rok je jich celá řada a podporovatelů, kteří letos zavítali do útulku, jsou desítky, jen je z pochopitelných důvodů nelze v tomto textu všechny zmínit, útulek poděkování ale zveřejňuje pravidelně na svém webu, viz https://utulek.ostrava.cz/index.php/category/podekovani-darcum/.

„Děkuji všem dárcům, kteří v tomto roce cílili svou pomoc i podporu našemu útulku, stejně jako těm, kteří před Vánoci či v závěru roku do útulku ještě přijdou. Obdivuhodný je také přístup pedagogů všech škol, kteří organizují rozličné aktivity pro útulek a děti učí myslet na druhé, stejně jako jim přibližují zodpovědný přístup při péči o psy,“ konstatoval Aleš Boháč, náměstek primátora a dodává: „Všem, kteří uvažují o pořízení čtyřnohého člena rodiny doporučuji, aby zvážili, zda budou moci poskytnout dostatek potřebného času pro výcvik psa, jeho pohyb a aby pomysleli třeba také na dobu, kdy pojedou na dovolenou aj., zkrátka zda při všech povinnostech budou umět svému svěřenci zajistit vše potřebné a k pořízení psa přistupovali zodpovědně. Na druhou stranu, pakliže to zájemci zvládnou, pes jejich život obohatí zcela výjimečným způsobem.“

V letošním roce se uskutečnil už 23. ročník tradičního setkání opatrovníků útulkových psů. Útulek si mohli zájemci také prohlédnout v rámci Dne otevřených dveří prohlédnout, zaměstnanci ostravského útulku připravili pro opatrovníky a jejich svěřence celou řadu soutěžních aktivit.

Foto: Ostrava.cz