Do Ostravy přichází americký výrobce

Až 400 nových pracovních míst vznikne v závodu na výrobu čepů do disků  automobilových kol americké společnosti Chassix. Ta jej postaví v Ostrava Business Parku v Kunčičkách. Celková hodnota investice je 50 milionů dolarů, což je téměř 1,3 miliardy korun. Nábor klíčových pracovníků začne v květnu, výroba bude spuštěna koncem příštího roku.

Příchod nového investora oznámil primátor Tomáš Macura. „V závodě Chassix vzniknou místa s vyšší přidanou hodnotou. „Manažeři americké společnosti potvrdili, že nehledají nejlevnější možnost a nejlevnější pracovní sílu, ale rozhodující je pro ně oblast s dobrým zázemím, zajištěnou infrastrukturou a možností zaměstnat odborníky. Pozitivně vnímám, že chtějí spolupracovat s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava v oblasti vývoje a odborných stáží,“ řekl primátor Tomáš Macura.

„Zvažovali jsme pro výstavbu našeho závodu několik zemí a poté několik míst v České republice. Pro naše zákazníky chceme zajistit nejlepší výrobky, proto jsme si vybrali Ostravu, pro její šikovnost a schopnosti lidí. Hledali jsme lokalitu, kde budeme vyrábět velmi kvalitní výrobky. Ostrava se nám zdála být nejlépe připravená a má nejlepší infrastrukturu,“ konstatoval generální manažer Chassixu pro Evropu  Sergi Barbero.

Chassix se zabývá výrobou autodílů a v závodě v Ostravě-Kunčičkách bude odlévat a montovat hliníkové čepy, které jsou součástí disků kol. Odběrateli jsou automobilky Ford, Opel, Renault, Volvo nebo Audi. Nábor na klíčové pozice začne v květnu, posléze Chassix chce přijímat techniky a v poslední fázi dělnické profese. „Závod v Ostravě povedou místní manažeři, kteří mají dobrou znalost zdejšího prostředí. Ti nám také pomohou nastavit systém odměňování pracovníků,“ uzavřel Sergi Barbero.

(nm) text Ostrava.cz, foto Chassix