Zoo Ostrava upořádala další ročník odborné konference

Konference Zoo Ostrava. l Foto: Zoo Ostrava

Odborná konference byla určena pedagogickým pracovníkům a ostravská zoologická zahrada ji pořádá už patnáctým rokem, vždy na začátku prosince.

Akce se dlouhodobě těší velkému zájmu. V posledních letech se jí účastní více než 150 zájemců z moravskoslezského regionu i dalších míst republiky a dokonce ze Slovenska.

I proto se organizátoři v loňském roce rozhodli pro distanční formu a akci nezrušili. Letos věřili, že se opět vrátí k prezenční formě, ale kvůli zhoršující se epidemické situaci na poslední chvíli rozhodli o distančním konání.

Cílem konference, kterou zoo pořádá ve spolupráci s Klubem ekologické výchovy, je upevňovat a rozvíjet dlouhodobou spolupráci škol a dalších volnočasových zařízení pro děti se zoologickou zahradou v oblasti vzdělávání a představit významnou úlohu moderních zoo na poli ochrany přírody.

Vzdělávání dětí a osvěta široké veřejnosti v oblasti ochrany přírody a problematiky ohrožených druhů je vedle záchranných chovů v lidské péči i ochranářských aktivit přímo ve volné přírodě velmi důležitá a nedílná součást práce pokrokových zoologických zahrad. Učitelé a další pracovníci realizující volnočasové aktivity pro děti jsou v tomto směru důležití partneři zoo, protože pomáhá působit na mladou generaci, která po nás jednou převezme štafetu.

Pracovníci zoo doufali, že po loňské přestávce, kdy akce poprvé proběhla distančně, proběhne zase jako obvykle. Ještě během minulého týdne byly přípravy na akci pro více než 100 pedagogů v plném proudu. Ale zhoršující se epidemiologická situace nakonec pracovníky zoo přiměla zůstat u distanční formy.

Realizaci konference finančně podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR. Záštitu nad ní převzaly náměstkyně primátora města Ostravy Kateřina Šebestová a členka rady Moravskoslezského kraje Zdenka Němečková Crkvenjaš.

(nm)