VLAK NA BRUNTÁLSKU NAJEL NA SPADLÝ STROM, OSOBY NEZRANĚNY

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 24.10.2018 brzy ráno na železniční trati u Zátoru (okres Bruntál) – na jednokolejné trati mezi Krnovem a Novými Heřminovy – u spadlého stromu přes koleje. Do stromu měl narazit osobní motorový vlak, událost se obešla bez zranění všech pěti osob v soupravě.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu před půl pátou ranní. Do Zátoru ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Krnov, jednotka dobrovolných hasičů Krnov a drážní hasiči (SŽDC). Podle velitele zásahu šlo o listnatý strom o průměru v místě přejetí 12 cm, který odstranili. Čtyřčlenná posádka vlaku i jeden cestující (byl mu zajištěn odvoz do Krnova) vyvázli bez zranění.

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů vyjely od úterního večera do středečního rána v Moravskoslezském kraji kvůli silnému větru a dešti celkem 14x, především kvůli odstraňování spadlých a nebezpečných stromů. Například v Mostech u Jablunkova (okres Frýdek-Místek) hasiči odstraňovali ve středu po půl páté ranní z komunikace hned 10 stromů (8 smrků a 2 olše).

V několika případech měli moravskoslezští hasiči na starosti uvolněné střešní plechové krytiny, v Morávce (také okres Frýdek-Místek) provizorně zakrývali rozbité střešní okno plachtou.

Nejvíce výjezdů – sedm – bylo do středečních sedmi hodin kvůli nepříznivému počasí v okrese Frýdek-Místek, v okrese Bruntál 3, v okrese Ostrava-město 2 a po jednom výjezdu na Karvinsku a Opavsku. Všechny události se obešly bez zranění i větších materiálních škod.

(ab)