Zimní zážitky na zdravém vzduchu

Stále více rodičů se snaží dopřát svým dětem zdravý vzduch v čisté přírodě. Buď společným pobytem, anebo formou zážitkových ozdravných táborů a pobytů s atraktivním programem, na nichž nechybí ani vyjížďka na koni zimní přírodou.

Speciální místo našla nezisková organizace Tábory v Beskydech v Chráněné krajinné oblasti Horní Bečvy, kam s ní za netradičními zážitky každoročně vyjíždí stovky dětí i rodin. Ozdravné pobyty na Horní Bečvě, která patří k místům s nejzdravějším ovzduším v ČR, si oblíbily nejen děti ze základních škol, ale rovněž z mateřinek a jejich rodiče a prarodiče.

A toto místo i pobyty doporučují také dětští lékaři. „Pro děti ze smogem zatížených oblastí je velice důležité, aby co nejvíce trávily volného času ve zdravém ovzduší, kde jejich plíce mohou regenerovat. Ideální jsou právě ozdravné tábory a pobyty s bohatým programem v čistém prostředí, jako je zrovna oblast Horní Bečvy, kterou si oblíbily celé rodiny,“ doporučuje pobyty také dětská lékařka Jana Zamarská.

Během zimy připravil Spolek Tábory v Beskydech na Horní Bečvě ozdravný tábor plný zážitků Sněženky a Machři se speciálním programem pro lyžaře na nedaleké sjezdovce se sedačkovou lanovkou a dvěma pomami, anebo bobaře či sáňkaře, spojené s vyjížďkou na koních zimní přírodou. Už tradičně nechybí ani Zimní olympiáda, střelba ze vzduchovky, cesta za pokladem, výlet do aquaparku nebo karneval na lyžích a bobech.

Rodinný pobyt s ojedinělým programem S tebou mě baví svět je zase určený pro rodiny s dětmi od 0 do 14 let. Pobyty pro rodiče s dětmi jsou unikátním konceptem spojujícím myšlenku táborů a aktivní dovolené rodičů a prarodičů s dětmi. Na pobytu totiž nechybí ani kreativní dílny, lekce jógy a břišních tanců, Superstar, Talentmánie, karaoke nebo společné diskotéky či atraktivní výlet.

Pobyty pro děti, rodinky i seniory jsou unikátním konceptem spojujícím myšlenku táborů a aktivní dovolené rodičů a prarodičů s dětmi. Ojedinělý program je nabitý zážitky od rána do večera pro všechny věkové kategorie.

Mít zdravé a tím i šťastné dítě je přáním každého z nás. Osmiletou Natálku trápily opakované nemoci. „Často chyběla ve škole. Její zdravotní stav se výrazně zlepšil díky pobytům v ozdravném ovzduší mezi lesy, které mi jako prevenci doporučil pediatr. Ve spojení s atraktivním programem má dcera dny naplněné zdravím a štěstím a stejně i já. Jezdíme na zážitkové pobyty společně a nadšená Natálka jezdí na tyto tábory už i sama,“ říká maminka Jana Nováčková z Karvinska a dodává: „Obě si to opravdu moc užíváme. Na koních, psím spřežení, při józe, cvičení, karaoke, turnajích, zábavných soutěžích či maškarním plese. Úžasné jsou i společné kreativní dílny a výlet, a to vše na zdravém vzduchu. Ještě více se tam vždy prohloubí naše vzájemné pouto.“

Přesvědčte se, jak se děti i dospělí na zdravém vzduchu baví, a podívejte se do archívu akcí, fotogalerie, na videa a hlavně atraktivní nabídky na www.taboryvbeskydech.cz(tom)