UŽ JEN 3 DNY ZBÝVAJÍ DO STARTU POHÁRU

Už za čtyři dny přivítá Ostrava atletickou akci století – Kontinentální pohár IAAF. Třetí největší lehkoatletická soutěž po olympijských hrách a mistrovství světa se uskuteční v Ostravě 8. a 9. září.  Do Ostravy se na dvoudenní klání sjedou nejlepší atleti světa.

Na dvoudenní soutěž, která se koná na Městském stadionu Ostrava, přijede do Ostravy na 600 atletů, trenérů a funkcionářů. Atletické klání v Ostravě budou vysílat největší sportovní kanály na celém světě a sledovanost se pohybuje v řádech stovek milionů diváků. O prvenství v kontinentálním poháru usilují týmy jednotlivých světadílů – Evropy, Ameriky, Asie a Austrálie-Oceánie. V každé ze 40 disciplín nastoupí vždy dva nejlepší závodníci z každého kontinentu. V prodeji je již jen přibližně sto vstupenek na sobotu, neděle je zcela vyprodána.

Město Ostrava finančně podpořilo pořádání Kontinentální poháru a investovalo také do úprav nutných úprav a údržby Městského stadionu včetně tréninkových ploch za stadionem. Provedené úpravy budou sloužit sportovcům i v dalších letech během akcí, které se na stadionu budou konat.

Prohlídku stadionu absolvoval náměstek primátora statutárního města Ostrava Vladimír Cigánek. Připomněl, že na dokonalé připravenosti stadionu má město svůj podíl: „My jsme v letošním roce investovali například do retopingu rozcvičovacího stadionu, který tak má zbrusu nový umělý povrch. Na hlavním stadionu došlo k několika drobným úpravám v sektorech pro technické disciplíny. Kontinentální pohár je výjimečná událost v našem městě, je to vyvrcholení úsilí ostravských organizátorů. Po mládežnických šampionátech světa i Evropy je tady atletická akce, kterou už ani nelze v našich podmínkách překonat.“

Kontinentální pohár je nejvyšší světovou soutěží v atletice, jakou může Česká republika uspořádat a nejprestižnější týmovou soutěží v atletice na světě.

(nm) Zdroj Město Ostrava