Ulice Ostravy a Frýdku-Místku zezelenají koloběžkami Bolt. Platforma v Ostravě navíc spouští službu doručování jídla

Nabídku osobní dopravy v Ostravě a Frýdku-Místku rozšíří elektrické koloběžky Bolt, kterých firma v následujících týdnech po městě rozmístí několik stovek. Zároveň Bolt v Ostravě spouští rozvážku jídla pod značkou Bolt Food.

Ve středu 24. března spustila platforma Bolt v Ostravě a Frýdku-Místku provoz svých sdílených elektrických koloběžek, které budou k dispozici na více než 330 místech, které jsme pečlivě v součinnosti s představiteli obou měst vybrali. Počet těchto míst se přitom bude postupně podle poptávky v daných lokalitách navyšovat. Souběžně přichází do Ostravy také službu Bolt Food rozvážející jídla z restaurací i potraviny z obchodů. Ostravané se mohou v aplikaci Bolt Food těšit na dopravu zdarma nebo 30procentní slevy ze všech restaurací. Objednávat si bude možné od 9.00 do 23.00 hodin v okruhu 8 km od restaurace nebo obchodu.

Zelené koloběžky si bude možné vypůjčit přes aplikaci dostupnou na Google Play i App Store, kterou Ostravané již využívají na objednání odvozu autem. Uživatel ji přepne na vyhledávání koloběžek, a jejím prostřednictvím naskenuje QR kód umístěný na stroji. Před zahájením první jízdy se mu zobrazí zásady bezpečného pohybu v městském provozu a také pokyny ke správnému parkování koloběžek. Některé z těchto informací koloběžky jezdci předají v hlasové formě, což dále zvyšuje bezpečnost jejich provozu. Například omezení rychlosti jízdy v určitých ulicích si tak jezdec nemusí zjišťovat na telefonu, ale dozví se za jízdy přímo od koloběžky. Stroje nasazené v Ostravě a Frýdku-Místku hovoří česky, slovensky a anglicky v závislosti na nastavení aplikace. Platba za půjčení stroje je uživateli po ukončení jízdy automaticky stržena z karty uložené v aplikaci.  Za prvních 5 minut jízdy na koloběžce zaplatí zákazník 4 Kč za minutu, poté se minutová sazba sníží na 3 Kč. Po skončení jízdy je nutné kolo i koloběžku odstavit na k tomu určeném místě vyznačeném v aplikaci, jinak jezdec dostane pokutu ve výši 750 Kč.

„Sdílené elektrické koloběžky jsou důležitým prvkem městské dopravy budoucnosti. Jsou rychlé, stačí si stroj vypůjčit a za pár minut i v dopravní špičce přejedete centrum města, a ani se při tom nezapotíte. Jejich provoz je navíc vysoce ekologický, protože nejenže nečoudí, ale především jsou naše koloběžky vyrobeny a provozovány s cílem, být klimaticky neutrální,“ vysvětluje Martin Zajíc, manažer pro elektrická kola a koloběžky Bolt pro Českou republiku.

„Jsme rádi, že naši službu rozvozu jídla můžeme nabídnout také Ostravanům v souladu s naším dlouhodobým cílem, umožnit lidem jednoduše objednávat jídlo a potraviny z pohodlí domova. Ostravské restaurace i zájemci o práci kurýra se mohou do aplikace Bolt Food jednoduše registrovat na food.bolt.eu,” říká Marek Maxa, manažer Bolt Food pro Českou republiku.