DVOUM OSOBÁM POMÁHALI V HRABSTVÍ HASIČI Z HAVAROVANÉHO AUTOBUSU, PO NEHODĚ ZAČAL HOŘET

V pondělí 3. června 2019 zasahovaly tři hasičské jednotky u dopravní nehody autobusu, který sjel na hranici okresů Nový Jičín a Opava mimo komunikaci.

Nehoda byla na operační středisko ohlášena patnáct minut po poledni. K zásahu mezi Výškovicemi (místní části Bílovce na Novojičínsku) a Hrabstvím (místní části Skřipova na Opavsku) byli v prvním sledu vysláni hasiči ze stanic HZS MSK v Bílovci a Opavě.

Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k nehodě autobusu, který vyjel mimo komunikaci a zůstal opřený o stromy a nakloněný na bok. V důsledku zablokování dveří porostem se z vozidla nemohli dostat dva lidé. Zároveň začala od horkého výfuku autobusu hořet tráva v příkopu, plameny následně poškodily i samotné vozidlo.

Hasiči ihned zahájili hasební práce vysokotlakým vodním proudem, zároveň zajistili autobus proti převrácení a motorovou pilou odřezali několik stromů. Díky tomu mohli z vozidla zachránit dvě osoby – řidič a jeden z cestujících – následně skončily v péči přivolaných zdravotníků.

K vyproštění autobusu zpět na silnici byla velitelem zásahu na místo události povolána těžká technika ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu a to automobilový jeřáb Terex Demag a vyprošťovací automobil Tatra Omars. S nimi dorazil i kontejner s pojízdnou dílnou.

Vzhledem k blízkosti vysokonapěťového elektrického vedení bylo po dobu vyprošťování potřeba přerušit dodávku elektřiny. Poté byl autobus pomocí obou speciálů opatrně vytažen zpět na komunikaci, kde si jej převzal zástupce dopravní společnosti.

(ab)