Souznění letos nabízí Janka Ledeckého, Nosticovo kvarteto, Nerez s Lucií Šoralovou, Tomáše Kočka i hvězdy klasiky Dřízgovou, Rovnou a Beláčka

Foto: Souznění letos nabízí Janka Ledeckého.

Jubilejní 25. ročník Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění přináší ve dnech 6. – 10. prosince 2023 na několika místech Moravskoslezského kraje, který je generálním partnerem festivalu, hvězdný program.

Namátkou Janka Ledeckého s Nosticovým kvartetem ve Frenštátě pod Radhoštěm, mezosopranistku Evu Dřízgovou, sopranistku Veroniku Rovnou, basbarytonistu Gustáva Beláčka, cimbalistu Daniela Skálu a Aerea Enslemble ve Frýdku-Místku, Tomáše Kočka s Orchestrem v Kunčicích pod Ondřejníkem, Nerez s Lucií Šoralovou v Ostravě, soubor Agapé z Noviho Sadu (Vojvodina, Srbsko), uznávané folklorní soubory a cimbálové muziky, jako je například Dyjavan ze Znojma nebo Ľudová hudba Beskyd z Oravské Poľhory (Slovensko) a kvalitní regionální soubory, dětské sbory a muziky, živý betlém, jarmark tradičních řemesel i krajovou gastronomii v Kozlovicích, Hukvaldech a ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Festivalový program otevře 6. 12. od 19:30 ve Studiu I Českého rozhlasu Ostrava koncert Nerez & Lucia. Více na: www.souzneni-festival.cz

(nm) Logolink_souz_2023