SENIOR POINT OSTRAVA-JIH NOVĚ OTEVŘEN TŘIKRÁT TÝDNĚ

Pobočka Senior Pointu, která slouží nejen občanům Ostrava-Jih je otevřena od října loňského roku v Komorním klubu v Jubilejní kolonii a vede si skvěle. Po několika měsících svého působení získala jako první v republice ocenění za nejrychlejší start, poskytované služby a odborné poradny. Dnes obsluhuje měsíčně až 200 klientů a těší se stále větší oblibě.

A s jakými dotazy zde lidé nejčastěji přicházejí?

Nabídka služeb a informací je pravdu široká. V posledních týdnech je výrazný zájem o Senior Pasy, což jsou slevové karty pro osoby ve věku 55+, zdarma si mohli vyzvednout hlásič požáru a oxidu uhelnatého a veliký zájem byl také o volnočasové aktivity, kurzy a výlety. Stálý zájem je také o poradenské služby (právní, sociální, finanční), kde se klienti předem objednávají na konkrétní termín. A kdo nemá doma přístup k internetu nebo potřebuje pomoci s vyplněním žádosti, objednávky, či dotazníku, může také využít bezplatného přístupu k PC v Senior Pointu i asistenci vyškolené obsluhy.

Zájem o všechny služby stále stoupá a s ním i počet návštěvníků a doprovodných aktivit, proto bude Senior Point Ostrava Jih od 1. 9. 2019 otevřen třikrát týdně – pondělí, úterý a čtvrtek, a to vždy od 8 do 14 hodin.

Zájemci se mohou těšit také na celou řadu doprovodných aktivit. Od září jsou připraveny další kurzy Mozkocvičny pro začátečníky i pro pokročilé. Přihlásit se lze do kurzu Korálkování, Malování na hedvábí, Malování na kameny aj. Ve středu 2. 10. je připravena oslava Dne seniorů a 1. výročí otevření pobočky, jejíž součástí bude bohatý program a občerstvení.

(ab) Zdroj: Město Ostrava