Po prázdninové pauze se do DOMU KNIHY KNIHCENTRUM.cz vrací besedy a autogramiády

Čtenáři a návštěvníci DOMU KNIHY KNIHCENTRUM.cz se už nyní mohou naladit na podzim, který u nás bude opravdu pestrý. V září se můžete těšit na 11 besed, autogramiád a debat s významnými osobnostmi. Vstup je zdarma a vybírat je opravdu z čeho.

Podzimní sezónu nám odstartuje již legendární spisovatel historických románů Vlastimil Vondruška. Se čtenáři se setká 5. září v 16 hodin a představí hned dvě svoje knižní novinky Křišťálový klíč a Právo první noci.  Ze známých tváří do DOMU KNIHY dorazí také oblíbený televizní moderátor Vojtěch Bernatský (18. září). Autorka Michaela Holišová zase 26. září poradí, jak být rodičem leaderem.

Září se tradičně nese v duchu Dnů NATO. Zájemci se proto budou moct opět setkat v DOMĚ KNIHY s předními světovými piloty a hosty, a to
20. září od 14 hodin.

Na podzim se můžete také těšit na besedy s partnerskými festivaly. V září si pro Vás KNIHCENTRUM připravilo hned dvě besedy v rámci Svatováclavského hudebního festivalu.  V pátek 13. září si budeme povídat s šéfdirigentem Jakubem Kleckerem, ostravskou mimořádně talentovanou sopranistkou Veronikou Holbovou a zakládající členkou a patronkou SHF Evou Dřízgovou-Jirušovou. O dva týdny později pak shrneme dění festivalu s ředitelem a dramaturgem SHF Igorem Františákem a talentovaným dirigentem Robertem Kružíkem.

Na středu 25. září je pro Vás připravena jedinečná debata na téma Evropská bezpečnost, demokracie a hybridní válka. Dezinformace a s nimi spojovaná hybridní válka se staly často probíranými tématy. Nacházíme se v novém typu války? Jaký vliv mají propagandistické weby? Tyto otázky mezi jinými zhodnotí Rhys Crilley (The Open University) a Jakub Eberle (Ústav mezinárodních vztahů). Debata bude tlumočena do češtiny.

A myslíme i na nejmenší čtenáře! Paní Naďa Pažoutová, autorka dobrodružného díla Vilma běží o život představí dětem v pondělí 16. září v 10 hodin svou knihu v rámci besedy, autorského čtení a následného kvízu. Druhým hostem bude výtvarný autor fascinujícího Atlasu vyhubených živočichů Pavel Dvorský, který výpravným způsobem přibližuje svět zvířat. Ponořte se s ním do zvířecí říše prostřednictvím výtvarného workshopu pro děti.

Všechny akce jsou pro návštěvníky DOMU KNIHY KNIHCENTRUM.cz zdarma. Více informací včetně možnosti rezervace naleznete ZDE.