ravidelná setkání pro seniory nabízí cyklus Filharmonie plus Janáčkovy filharmonie Ostrava

Janáčkova filharmonie Ostrava se přestěhovala z Domu kultury, který byl desítky let jejím domovem, do náhradních prostor. V těch se kvůli rekonstrukci objektu uskuteční koncerty letošní již 69. sezony JFO. Na novém místě se budou konat také pravidelná setkání s názvem Filharmonie plus, která jsou určena hudbymilovným seniorům. První je na programu už 18. října v prostorách Městské galerie PLATO.

„Každý rok naším cyklem prošlo více než padesát seniorů. Trávili čas s podobně naladěnými lidmi, kteří měli zájem o vzdělávání se a rozvíjení v oblasti klasické hudby. Věříme, že se najdou další zájemci, které naše setkání dosud míjela. Tomuto cyklu se věnuji již devět let a musím říct, že tím nejzásadnějším okamžikem je sociální rovina, konkrétně posilování vazeb mezi účastníky. Získají spoustu nových přátel, se kterými se setkávají nejen na koncertech, ale i u společného muzicírování,“ uvedl lektor cyklu Martin Ptáček.

Setkávání nabízejí přednášky hudebních publicistů a muzikologů, k tomu video a audio ukázky případně besedy s hudebníky JFO nebo hosty sezony. Součástí lekcí jsou i praktické hudební workshopy zaměřené na zpěv, tanec, orientaci v partituře nebo hru na nejrůznější snadno ovladatelné nástroje, vedeny jsou interaktivním a zábavným způsobem. Účastníci kurzu se dozvědí i vše podstatné o dění v JFO a nahlédnou také do jejího zákulisí.

Společné zahájení prvního a druhého ročníku se uskuteční 18. října. Další setkání 1. ročníku se budou konat až do května vždy první úterý v měsíci od 14 hodin, setkání 2. ročníku jsou na programu ve stejnou dobu vždy třetí úterý v měsíci. Nově se jeho účastníci budou scházet v prostorách Městské galerie PLATO v bývalém hobby marketu Bauhaus na Janáčkově ulici.

Přihlášky lze zasílat elektronicky na e-mailovou adresu edukace@jfo.cz. Informace je možné získat také na kontaktním místě Janáček point na adrese Čs. legií 1222, vedle centra Pant nebo na telefonním čísle 720 077 743. Účastnický poplatek za všech osm setkání je 400 korun. Bližší informace jsou uvedeny zde.

Koncerty 69. sezony JFO se uskuteční především v bývalém kině Vesmír, multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích, také v městské galerii PLATO Bauhaus nebo v kostele sv. Václava v Opavě. Více informací o programu Janáčkovy filharmonie Ostrava na www.jfo.cz.