První zimní prohra: Vasas – Baník 1:0

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Baník zaznamenal první porážku v zimním přípravném období. S maďarským Vasasem v Turecku prohrál 0:1.

Utkání začalo pro Baník smolně. Hned ve 2. minutě se soupeř dostal k nebezpečné střele, Martin Hrubý ji dokázal vyrazit, ale proti dorážce Novothnyho už neměl šanci zasáhnout.

Baník se postupem času z nepříjemného úvodu vzpamatoval, měl míč častěji ve svém držení, ale proti dobře bránícímu soupeři se prosazoval složitěji. Dvě skutečně nebezpečné situace si ale Slezané v první půli vytvořili. Nejdřív Gigli Ndefe nacentroval a David Buchta v šestnáctce pálil z dobré pozice nad, a pak si na dlouhý pas naběhl Jiří Klíma, ocitl se takřka sám před gólmanem, vystřelil však do něj.

Brzy po pauze zahrozil David Buchta, jehož tečovaný přímý kop musel likvidovat gólman Uram, který pak skvěle zasáhl i proti Caduově velké šanci. Brazilce v dresu Baníku skvěle uvolnil Srdjan Plavšić, Cadu se ocitl v šestnáctce zleva sám před gólmanem, ten jeho zakončení dokázal vyrazit.

Tlak Baníku sílil a v poslední minutě přišla tutovka, vlastně hned dvě v jednom sledu. Nejdřív totiž pálil asi ze šesti metrů Cadu a jeden z hráčů Vasase míč mířící do branky vykopl a vzápětí se na malém vápně dostal k ráně Muhamed Tijani, zamířil k tyči mimo dosah gólmana, ale také jeho střelu dokázal z brankové čáry vykopnout bránící hráč.

SESTAVY:

Vasas Budapešť: Uram – Baráth, Otigba, Sztojka – Hosszú (63. Ihrig-F.), Márkvárt, Hidi M, Ódor – Cipf, Novothny (63. Feczesin), Zimonyi. FC Baník Ostrava:Hrubý – Ndefe (70. Juroška), Frydrych, Pojezný, Šehić (70. Fleišman) – P. Jaroň (70. Cadu), Šín (70. Mišković), Boula, Buchta (70. Kuzmanović), Smékal (70. Plavšić) – Klíma (70. Tijani)