povolení návštěv v Městské nemocnici Ostrava

Městská nemocnice ilustrační foto. Zdroj: MMO

Městská nemocnice Ostrava umožní od úterý 18. května návštěvy hospitalizovaných pacientů v areálu nemocnice, v Léčebně dlouhodobě nemocných v Radvanicích i v Domě sociálních služeb v Radvanicích.

Návštěvy jsou umožněny denně od 15.00 do 17.00 hodin.

Každý návštěvník musí mít zakrytá ústa i nos po celou dobu návštěvy (dospělí respirátor FFP2, děti do 15 let mohou mít i ústenku, děti do 2 let mohou být bez ochrany), musí doložit doklad o negativním výsledku PCR nebo POC antigenního testu nejdéle 48 hodin před návštěvou (potvrzení s sebou, samotesty nejsou akceptovatelné) nebo certifikát o provedeném očkování, kdy od aplikace druhé dávky uplynulo nejméně 14 dní, nebo doklad o prodělání onemocnění COVID-19, kdy doba od prvního pozitivního PCR odběru nesmí přesáhnout 90 dní (musí být ukončena karanténa nebo izolace).

Návštěvy se řídí pokyny personálu a měly by proběhnout ideálně mimo pokoje pacientů (výjimkou jsou jednolůžkové pokoje).

Návštěvy nebudou povoleny na pokojích pacientů v karanténě a na covidových jednotkách (mimo návštěv pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění – dle rozhodnutí ošetřujícího lékaře).