Podruhé podobný scénář: Brno – Baník 2:1

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Baník v Brně prohrál. Podobně jako před týdnem doma proti Jablonci pustil soupeře do dvougólového náskoku, a dokázal pak už jen snížit. Na konci utkání platilo: Zbrojovka – Baník 2:1.

Baník si v úvodu vypracoval několik střeleckých příležitostí, do vedení šli ovšem domácí. Ve 4. minutě si navedl Srdjan Plavšić míč na střelu zpoza šestnáctky, těsně však přestřelil. A domácí kontrovali. Ali našel na malém vápně Jakuba Řezníčka, a ten zblízka otevřel skóre.

Caduova následná střela byla hodně nepřesná, brazilský záložník pak ale přihrál do dobré pozice Srdjanu Plavšičovi, jenž vystřelil, ale jen do boční sítě. V další fází první půle se Slezanům nedařilo dostat se k nebezpečnému ohrožení domácí branky. Naopak, po půlhodině hry nacentroval z levé strany domácí Ali, u vzdálenější tyče číhal Hladík, jenž se dostal k hlavičce, mířil však zblízka těsně mimo.

Až ve 41. minutě přišla další šance Baníku. Jiří Boula našel v brněnské šestnáctce Davida Buchtu, ten vypálil z otočky, bohužel však minul.

Na začátku druhé půle vystřelil z osmnácti metrů velmi dobře Filip Kaloč, jeho křižnou střelu Berkovec vytlačil s velkými problémy mimo brankový prostor.

V 61. minutě vypálil Filip Kaloč znovu, Berkovec vyboxoval.

O čtyři minuty později podnikla Zbrojovka rychlou útočnou akci, Hladík vystřelil, Jan Laštůvka vyrazil a míč do prázdné branky vrátil Jakub Řezníček – 2:0. Hosté reklamovali ruku domácího Ševčíka, ale videorozhodčí akci posvětil.

Vzápětí se řítil na branku Baníku osamocený Ali, nicméně Jan Laštůvka jeho pokus ve spolupráci s Karlem Pojezným zpacifikoval.

V další fázi utkání měl Baník zřetelně navrch, stál před ním ale úkol smazat dvougólové manko. Snížit mohl Muhamed Tijani, hlavou ale mířil mimo a neujal se ani jeho druhý, byť nadějný pokus.

Korekce stavu přišla v 80. minutě. Jiří Fleišman nacentroval, Matěj Šín si míč, který mu mířil poněkud na paty, dokázal najít a levačkou jej bez váhání poslal k tyči – 2:1.

Vyrovnání se ale Baník nedočkal, třebaže k tomu měl v nastaveném čase dvě dobré příležitosti. Dvakrát byl ale proti gólman Berkovec. Nejdříve výborně lapil svištivou střelu Srdjana Plavšiče zpoza šestnáctky, a pak zpod břevna vyrazil takřka gólovou hlavičku Muhameda Tijaniho.

Ohlasy:

Richard Dostálek: „Dobře jsme se připravili na toto utkání, které mělo vše, od emocí přes šance až po góly. Baník jsme hodně studovali a také jsme tomu přizpůsobili naši formaci a zaslouženě bereme tři body.“

Pavel Hapal: „Poslední zápasy nás trápí koncovka. Dnes jsme si vytvořili hodně akcí, ale nepodařilo se nám je využít. V napadání jsme nebyli kompaktní a Brno nám z těchto situací utíkalo. V druhém poločase jsme hráli více na balónu a vytvářeli si více šancí, bohužel nepřišla odměna.“

_________________________________________________________________________

Statistiky: Poločas: 1:0, Branky: 9. Řezníček (Alli), 65. Řezníček – 80. Šín (Fleišman). Rozhodčí: Machálek – Horák, Mojžíš. ŽK: 56. Endl, 84. Berkovec, 90. Šural – 45+1. Pojezný, 57. Plavšić, 63. Juroška, 90+4. Fleišman.