ABSOLVENTI OSTRAVSKÉHO GYMNÁZIA JSOU NEJLEPŠÍ V EVROPĚ

V rámci výsledků takzvaných mezinárodních IB maturit se umístili bývalí studenti ostravského gymnázia PORG na neuvěřitelném 1. místě v Evropě. International Baccalaureate Diploma Programme je dvouletý program pro studenty nejvyšších ročníků gymnázií zakončený mezinárodní IB maturitou, jejíž výsledky uznávají mezinárodní univerzity po celém světě, včetně těch nejprestižnějších a na některých univerzitách dokonce nahrazujících přijímací zkoušky. Mezinárodní IB maturitu mohou skládat studenti přibližně 2 000 škol z více než 140 zemí světa, v Česku se do tohoto programu zatím zapojuje jen osm soukromých gymnázií.

IB maturita je mezinárodní zkouška v anglickém jazyce, která je oficiální variantou zakončení českého středoškolského vzdělání. Je rozšířena ve více než 140 zemích světa a je vynikající přípravou pro studium na zahraničních vysokých školách. International Baccalaureate Diploma Programme je dvouletý vzdělávací program zaměřený na rozvoj kritického myšlení v šesti předmětech. Studenti se tak mohou zaměřit na předměty, které je baví, a kterým se chtějí na vysoké škole věnovat. 

„Naši studenti byli v programu IB maturit poprvé a dostali se hned na první místo v Evropě. Získali 40 bodů z celkově 45 možných. Maximálního počtu bodů dosahuje pouze 150 studentů na celém světě,“ řekla PaedDr. Dagmar Dluhošová, ředitelka ostravského PORGu. 

O tom, že IB maturita napomáhá zásadním způsobem úspěšně připravit studenty na přijetí na kvalitní zahraniční školy, není pochyb. V tomto roce začali studenti ostravského gymnázia PORG studovat např. na University of Warwick, Coventry – Business, Imperial College London – Biochemist  and psychology, St. Andrews, Skotsko – Neuroscience nebo Sciences, Po, Dijon – International relations. Takové úspěchy motivují zásadním způsobem i studenty dalších ročníků.

(ab)