Pivovar Ostravar spustil registraci do druhého ročníku Nápadů z OstraVy. Na vítěze čeká dohromady 400 tisíc.

Pivovar Ostravar spustil registrace do soutěže Nápady z OstraVy. Na autory zajímavých nápadů na zlepšení života v regionu Ostravy a jejího okolí čeká 400 tisíc korun.

Platforma Nápady z OstraVy je novým projektem ostravského pivovaru, jehož cílem je podílet se na zlepšení životu na Ostravsku. První ročník Nápadů proběhl letos na jaře a v létě a vstoupilo do něj pět projektů předvybraných pivovarem. Druhý ročník se liší v tom, že lidé mohou sami  své nápady a projekty přihlašovat  v takzvaném prvním kole a ve druhém finálovém kole se během  veřejného internetového hlasování rozhodne, který nápad je nejlepší.

Finále prvního ročníku sledovalo 15 tisíc fanoušků

Zamýšlený harmonogram na jaře narušil koronavirus. Kvůli koronaviru jsme bohužel nemohli uspořádat první kolo a finálovou pětici jsme vybírali sami,” říká Denisa Findejsová, která je v Ostravaru duší celého projektu. Finálové kolo soutěže už proběhlo podle původního plánu a do internetového hlasování se zapojilo téměř 15 tisíc fanoušků.

Absolutním vítězem prvního ročníku Nápadů z OstraVy se stal nápad na recyklaci starých kol. Jakub Rašín ve své cyklodílně navrací starým kolům znovu život a zároveň chrání životní prostředí,” představuje vítězný nápad Denisa Findejsová. Jakub na rozšíření své dílny a nákup dalšího nářadí získal od Ostravaru částku 100 tisíc korun.

Slova vítěze

„Chtěl bych ostravskému pivovaru moc a moc poděkovat. Jsem rád, že v našem regionu existuje značka, která nemyslí jen na sebe, ale snaží se podporovat zajímavé nápady. V této hodně složité době je to obdivuhodné a hlavně povzbuzující,” komentoval novou soutěž ostravského pivovaru vítěz Jakub Rašín.

Celkem Ostravar na realizaci zajímavých nápadů letos věnoval 300 tisíc korun a na své si přišli i hlasující na internetu, pro které ostravský pivovar v létě přichystal celou řadu cen.

Druhý ročník startuje v prosinci

Nyní startuje druhý ročník. Druhý ročník soutěže už proběhne podle připraveného scénáře. Na začátku prosince odstartovalo první kolo, ve kterém mohou lidé přihlašovat své nápady,” říká Denisa Findejsová.

Přihlášené nápady by měly vylepšit konkrétní věc na Ostravsku. Může se jednat o úplně nový nápad, anebo o nápad, který se už realizuje. Důležitou podmínkou je, že autor nápadu ho bude také schopen skutečně zrealizovat.

Ze všech přihlášených nápadů vybereme v březnu deset finalistů. S jejich autory natočíme krátká videa, ve kterých fanouškům své nápady představí. Koncem dubna spustíme finálové kolo a pro jednotlivé nápady budou hlasovat lidé na internetu. Autoři vítězných nápadů od nás obdrží částku minimálně sto tisíc korun na realizaci svého nápadu,” přibližuje průběh soutěže Denisa Findejsová.

Lidi, běžte do toho

Pokud máte nápad na vylepšení života na Ostravsku, přihlásit ho můžete na www.ostravar.cz/soutez již teď. „Přihlašovací stránku jsme spustili na začátku prosince. Aby byly podmínky pro všechny stejné, žádné jiné způsoby přihlašování nápadů nejsou možné,” upozorňuje Denisa Findejsová z Ostravaru. Uzávěrka přihlášek je 28. února 2021.

Lidi, běžte do toho. Je to fakt jednoduché a Ostravar to myslí vážně,” vzkazuje všem Marta Pilařová ze spolku Provoz, která se zúčastnila prvního ročníku.