Ostravští studenti se ponořili do hlubin stavební fantazie a vytvořili model plovoucího města

V rámci 16. ročníku mezinárodní soutěže Modelium studenti Střední průmyslové školy stavební v Ostravě přijali stavitelskou výzvu a vybudovali udržitelné plovoucí město z vlnité lepenky. Ostravské modely budou nejprve usilovat o postup do národního finále. Nejlepší šestici staveb vybere porota do pátku 24. května. Mladí stavitelé z Česka a Slovenska se utkají o ceny v celkové hodnotě více než 100 000 Kč.

Soutěž Modelium oslovuje mladé talenty ze středních škol se zaměřením na stavebnictví a dává jim prostor pro rozvoj tvůrčích a technických dovedností. Letošní téma „Plovoucí město“ je povzbudilo k vytvoření inovativních řešení a k zamyšlení se nad možností bydlení v souladu s udržitelným prostředím. Základním stavebním materiálem byla vlnitá lepenka.

Celkem se do tvorby plovoucího města pustilo 28 škol (40 týmů) z České republiky a 10 škol (13 týmů) ze Slovenska. Porota na základě kritérií jako originalita, kreativita, realizovatelnost a ohled na udržitelnost vybere v Česku i na Slovensku šest nejlepších projektů, které postoupí do národních kol.

České finále proběhne v pondělí 10. června 2024, finále na Slovensku se uskuteční ve středu 12. června 2024. Z národních finálových kol pak osm nejlepších týmů zamíří do mezinárodního superfinále v Ostravě, které bude v úterý 25. června 2024.

Pořadatelem a generálním partnerem soutěže Modelium je stavební skupina HSF System. Hlavním partnerem soutěže je developerská skupina ANTRACIT. Produktovým partnerem je český Svaz výrobců vlnitých lepenek.