Modernizace nemocnice pokračuje

Městská nemocnice podstupuje velkou revitalizaci. Opravy budov a pořízení nového přístrojového vybavení přišlo od začátku roku již na 166 milionů korun. Do speciálního fondu, který byl zřízen v loňském roce pro rozvoj nemocnice, město Ostrava vložilo 570 milionů korun. Aktuálně v něm zůstávají 403 miliony k dalšímu využití.

Podle pravidel fondu počítáme se 100 miliony korun, které se do fondu vloží při tvorbě rozpočtu na příští rok, přičemž dalšími zdroji bude přebytek hospodaření,“ uvedl náměstek primátora Michal Mariánek.

Modernizace je rozdělena do tří etap. První proběhne v letech 2017 až 2022 a zahrnuje výstavbu centrálních operačních sálů, centrálního příjmu s pohotovostí spolu se vstupem do nemocnice a výstavbu parkovacího domu s lékárnou.

Nový je vstupní prostor centrálního příjmu s emergency. Podařilo se upravit kožní oddělení a ORL, pro svou rehabilitaci mohou pacienti využívat modernizovaný bazén. Nemocniční personál i pacienti mohou využívat 12 kompletně rekonstruovaných, modernizovaných výtahů.

„Další velkou plánovanou přestavbou za zhruba 150 milionů korun je rekonstrukce budov chirurgie. Ty zahrnují chirurgickou lůžkovou část, jednotky ARO a JIP. V tomto týdnu se bude vyhlašovat zakázka na zpracování projektové dokumentace,“ dodal Mariánek.

„Nemocnice počítá i s novým pavilonem X, tzv. centrem chirurgických oborů, kde plánujeme oddělení centrálních laboratoří tedy biochemie a hematologie, oddělení centrální sterilizace, 9 centrálních operačních sálů, dospávací pooperační pokoje, oddělení JIP a ARO,“ řekl ředitel MNOF Petr Uhlig.

(rj) text: Ostrava.cz, foto:Archiv MMO

odkaz: http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/modernizace-nemocnice-pokracuje-1