Nezvyklé zvuky ze stoupacího potrubí a záchrana kavky obecné v bytovém domě v Ostravě

Úspěšně skončila záchrany kavky obecné z prostoru stoupacího potrubí vnitřního rozvodu vody v městské části Ostrava-Dubina, v sobotu 1.4.2023.

Událost byla na tísňovou linku nahlášena, v sobotu 1.4.2023 ve 14:25 hod. Operační středisko vyslalo k zásahu profesionální jednotku hasičů ze stanice Ostrava-Přívoz, která se specializuje na záchranu zvířat.

Pro osvobození zatím neznámého zvířete museli hasiči demontovat část toalety. V jejich rukou pak skončila, v České republice ohrožená, kavka obecná, kterou hasiči následně vypustili zpět do přírody.

Hasiči před svým odjezdem uvedli zařízení bytu do původního stavu a za svůj zásah si vysloužili uznání nejen dvou malých dětí, ale i jejich rodičů, kteří celé záchranné akci přihlíželi.