Město dokončilo rekonstrukci veřejného osvětlení oblasti Michálkovická

Výměna zařízení veřejného osvětlení v oblasti Michálkovická je dokončena. Celkem 41 světelných míst bylo zbudováno na ulicích Michálkovická, Dědičná, Vilová a Sazečská. Účelem stavby bylo vybudování nového zařízení veřejného osvětlení, které již bylo za hranicí životnosti a zajištění požadovaných parametrů pro osvětlení k lepší bezpečnosti dané oblasti. Stavbou bylo zrušeno 34 stávajících světelných míst a vybudováno bylo 34 nových světelných míst, na sedmi světelných místech byla provedena modernizace. Součástí stavby bylo provedení nových podzemních rozvodů k daným světelným místům.

„Nově jsou světelná místa opatřena LED svítidly, u kterých během nočních a časných ranních hodin dochází k postupnému snížení světelného toku, což přináší rovněž úspory elektrické energie. Nové osvětlení přispěje také k zajištění bezpečnosti v místě,“ vysvětlil Břetislav Riger, náměstek primátora pro investice a dopravu.

Stavba byla zahájena v červnu a dokončena v listopadu 2023. Zhotovitelem stavby byly Ostravské komunikace, projektovou dokumentaci zpracovala společnost PTD Muchová. Náklady na stavbu jsou téměř 7 milionů korun bez DPH. Rekonstrukce veřejného osvětlení byla časově koordinována se stavbou městského obvodu Slezská Ostrava, který řešil rekonstrukci chodníků na ulicích Zámostní, Vilová a Sazečská.