Béčko vítězně vstoupilo do sezony

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Baník v derby třetiligových rezerv dnes na Bazalech porazil Karvinou 2:1. Góly vstřelili Zdeněk Říha a Ondřej Chvěja.

Baník měli i za vytrvalého deště od začátku navrch a po parádní ráně Holaně se mohli radovat z i rychlého vedení, jenže míči v cestě stála tyčka karvinské brány. Vzápětí se neprosadil ani důrazný Krupička, ale ve 23. minutě už Baník slavil gól, kterého dorážkou po rohu docílil důrazný Říha.

Domácí soupeře přehrávali i kombinačně, ve 29. minutě po Drozdově přihrávce vyplaval před karvinskou brankou Chvěja, ale Neuman jeho gólovou ránu vyrazil.

V 35. minutě ale Baníku vyšla akce jako z partesu: nejprve vybojovali dvakrát po sobě míč v souboji na vlastní polovině, následovalo rychle přenesení na pravé křídlo, Drozdův centr našel na malém vápně Chvěju, který z voleje placírkou přesně zakončil. Nádherná akce!

Po změně stran už převaha Baníku nebyla tak markantní. I hosté se dostávali do hry a Hrubý musel předvést reflex proti pokusu Molitorisze. Už v nastaveném čase Karviná po rohu Traorém snížila, ale to bylo všechno.

Ohlasy k utkání:

Josef Dvorník: „Karviná přijela hodně posílena hráči áčka. I přesto jsme první poločas byli lepší, snad krom prvních pěti minut, kdy jsme vyčkávali, s čím přijde soupeř. Pak jsme ale převzali otěže do svých rukou a předváděli velmi dobrý fotbal. Dařilo se nám dostávat do obrany soupeře a vytvářet si příležitosti. Za první poločas obrovská pochvala. Ve druhé půli jsme byli trošku pasivnější, což jsme nechtěli, ale to tak bývá, protože i soupeř začal hrát více aktivně. Soupeř si vytvořil jednu velkou šanci a inkasovali jsme z posledního rohu, což mě trošičku mrzí, protože celý tým do defenzívy pracoval velmi dobře a byla tam řada výborných výkonů. Ale jsme rádi, že jsme do sezony vykročili výhrou, celé mužstvo musím pochválit za týmový výkon a přístup.“

Statistiky: Poločas: 2:0 Branky: 23. Říha, 35. Chvěja – 90.+2 Traore. Rozhodčí: Mankovecký. ŽK: Žák, Neuman, Trček.

Sestavy:  Baník Ostrava B Hrubý – Krupička, Měkota, Říha (89. Remiáš), Samuel – Holaň (84. Temel), Grygar, Drozd (71. Šudák) – Málek (84. Látal), Chvěja, Elekana. MFK Karviná B Neuman – Trček (65. Motyčka), Traore, Kauan (65. Soukeník), Antovski – Moses (81. Kaňák), Žák – Vinicius (46. Molitorisz), Ezeh (78. Jurčák), Rezek – Franko.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava