Svátek taneční hudby skončil. Beats for Love má za sebou šestý ročník, bylo VYPRODÁNO!

Festival taneční hudby, Beats for Love

Festival  Beats for Love, jedinečný svátek, který proměnil Ostravu v centrum elektorincké  taneční hudby ve střední Evropy, po čtyřech dnech uzavřel své brány. Pořadatelé zahlásili „Vyprodáno“. Rekordní počet fanoušků si užívalo vystoupení 400 interpretů na 13 stageích a nejen to, festival také pomáhal mobilnímu hospici Strom života, pro který se  vybralo téměř 150 tisíc korun.

Festival si letos připsal hned několik rekordů. Navštívilo jej rekordní počet návštěvníků, exkluzivně tady zaznělo nejvíce hudebních novinek headlinerů, vystoupilo zde nejvíce žen ze všech šesti ročníků a vybralo se nejvíce peněz na charitativní účely. Rozrostl se také tým, který festival připravoval, letos tady pracovalo přibližně 4.500 lidí. „Zájem a pozitivní vazba našich fanoušků i vystupujících je pro nás obrovský hnací motor do dalších let, už teď máme hlavu plnou nápadů na příští ročník. Děkujeme všem návštěvníkům a těšíme se na setkání zase za rok, uděláme maximum pro to, aby byl nadcházející ročník ještě větší a lepší než ten letošní,“ shrnul Kamil Rudolf, ředitel festivalu Beats for Love.

Mezi největší hvězdy letošního ročníku patřil Alan Walker z Norska, DJ duo z Velké Británie Sigma nebo držitel Grammy ze Spojených států amerických Roger Sanchez. Plochu před hlavní scénou zaplnilo také švédské DJs a producentské duo Galantis, britské hip hopové a dubstepové trio Foreign Beggars nebo DJs Andy C, Sub Focus a Youngr.

Bodovaly ale také menší stage, na drum&bassové scéně to byli například novozélandští The Upbeats, Black Sun Empire z Nizozemí nebo Donny z Anglie. House stage ovládli CamelPhat, Full Intention a Sam Divine z Velké Británie nebo Angelo Ferreri z Itálie. Z největší dálky do Ostravy zavítal kolumbijský DJ KhoMha, který reprezentoval trancovou hudbu. Na stejném pódiu úspěch sklidil také nizozemský headliner Dannic nebo finští Super8 & Tab.

Hudební zážitky doplňovaly i ty vizuální. Monstrózní Love stage, která byla doslova nabitá audiovizuální technikou, videomapping podtrhující industriální kulisy a nechyběly ani abstraktní neonové rekvizity, ohňostroje a konfetové efekty. Specialitou byly také palmy, které ozdobily VIP zónu, nebo desítky tun písku, který dodal na autentičnosti reggae&jungle scéně.

Už tradičně festival doprovázejí i charitativní aktivity. Letos proběhla veřejná sbírka na podporu mobilního hospicu Strom života, který pečuje o pacienty v pokročilých a konečných stadiích nevyléčitelných nemocí. Dětem i dospělým umožňuje strávit konec života v domácím prostředí a v blízkosti lidí, které mají rádi. Hospic poskytuje své služby v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji a za tři roky svého působení pomohl už více než 700 pacientům. „Aby mohla být domácí paliativní péče kvalitní, je u nás stále výrazně závislá na grantech a darech. Proto jsme se rozhodli uspořádat veřejnou sbírku právě pro Strom života a máme radost, že se nám během festivalu podařilo vybrat bezmála 150 tisíc korun,“ popisuje Kamil Rudolf. Peníze na charitu se získávaly prodejem festivalových náramků v hodnotě 30 Kč, jejich výrobu a náklady na prodej hradil festival.

(nm) foto: Beats for Love