Opravy příjezdové komunikace k Fakultní nemocnici Ostrava v plném proudu

Foto: Ostravské komunikace

První etapa stavebních úprav na ulici Dr. Slabihoudka v Ostravě – Porubě je v plném proudu. Ulice, která je mimo jiné příjezdovou komunikací k Fakultní nemocnici Ostrava probíhají práce od hospodářského výjezdu z Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) po výjezd z hlavní brány. 

 

„Rekonstrukce se nejprve dotknou autobusových zastávek, v dalších etapách také chodníků i silnice. Pracovat budeme ve čtyřech etapách. Až do 6. května bude od vjezdu na parkoviště VŠB až po hlavní bránu FNO možný pouze  jednosměrný průjezd všech typů vozidel. Od 6. května do 11. června pak bude  jednosměrný průjezd všech vozidel od ulice 17. listopadu k ulici Studentská,“ upozornil Petr Uhlíř, výrobní náměstek Ostravských komunikací, které mají opravy u FNO na starosti. Objízdná trasa pro směr od Studentské ulice k ulici 17. listopadu povede přes Opavskou nebo z ulice Dr. Slabihoudka na navazující ulici K Myslivně a dále pak na 17. listopadu.

 

V první etapě Ostravské komunikace opraví autobusovou zastávku směr Studentská ulice. Od 6. května bude na řadě oprava obrub a kostek a oprava autobusové zastávky ve směru k ulici 17. listopadu. Nakonec, přesněji od 20. května, firma opraví obruby, kostky a uliční vpustě. Později se celá rekonstrukce uzavře pokládkou nových živičných vrstev a novým vodorovným dopravním značením. Kompletní oprava ulice Dr. Slabihoudka v okolí FNO potrvá až do 9. srpna.

 

„Práce na zmíněném  úseku ulice Dr. Slabihoudka si vyžádají také přemístění zastávek autobusových linek 47, 54 a 58. Pro tyto linky budou ve směru na Plesnou a na porubské Alšovo náměstí zřízeny i nové dočasné zastávky,“ doplnil vedoucí provozu údržby silnic Ostravských komunikací Tomáš Svoboda.

 

Stejně tak musí se změnami v dopravě počítat cestující na příměstských autobusových linkách do Hrabyně, Opavy, Zbyslavic, Klimkovic, do Děhylova a do Havířova. Autobusy budou jezdit po objízdných trasách.

(nm)