Vánoční městečko v Ostravě-Jihu potěšilo světelnými zvířaty. Nyní pomůže i těm živým

Ve sbírce Vánočního městečka v Bělském lese, které se stalo jednou z nejoblíbenějších atrakcí loňského programu Vánoce na Jihu, se podařilo vybrat celkem 271 484 korun. Ty poputují na konto záchranné stanice v Bartošovicích. Symbolický šek předal v pondělí 22. ledna na radnici obvodu Ostrava-Jih starosta Martin Bednář vedoucímu záchranné stanice Petru Orlovi.

Vánoční světelný svět byl přístupný až na výjimky od 15. listopadu 2023 do 15. ledna 2024 v Lesní škole v Bělském lese na ulici Antonína Brože. Lákal nejen na sedmnáct světelných atrakcí ze zvířecího a ptačího světa, ale například i na lahodný punč a další občerstvení. Nejen pro děti, ale i pro dospělé zde vzniklo tak příjemné zákoutí, že sem mnozí návštěvníci zamířili opakovaně.

Podle oficiálních údajů do areálu během dvou měsíců dorazily desítky tisíc Jižanů i návštěvníků z dalších krajů České republiky.

Díky dobrovolnému vstupnému se podařilo vybrat částku přes 270 tisíc korun na podporu záchranné stanice v Bartošovicích, která pomáhá poraněným zvířecím jedincům a osiřelým mláďatům. „Ročně přijímáme asi 2 300 zvířat. Naše stávající kapacity přestávají stačit, a proto chystáme rekonstrukci 40 let starého domu, který by měl sloužit jako zázemí a rozšíření intenzivní péče. Vybrané finance nám pomohou pokrýt asi deset procent nákladů,“ řekl Petr Orel, vedoucí záchranné stanice.

„Víme, že lidé mají vánoční světelnou dekoraci rádi, a proto jsme se rozhodli zpřístupnit zájemcům v odpočinkové lokalitě Bělského lesa zářící Vánoční městečko. Už teď přemýšlíme, čím bychom mohli udělat radost o příštích svátcích. Právě ty vánoční mají přinášet překvapení a potěšení, zatím tedy nebudu nic prozrazovat,“ komentoval úspěch Vánočního městečka starosta obvodu Martin Bednář.

Autorem snímků Vánočního městečka a z předávání šeku je Martin Grobař.