Strážníci zadrželi pachatele vloupání do základní školy

Díky rychlé reakci hlídek a napojení objektu na pult centralizované ochrany se v uplynulém týdnu podařilo ostravským strážníkům bezprostředně po činu zadržet dvojici pachatelů, kteří se vloupali do jedné ze základních škol v Ostravě-Dubině.

V pátek 29.září krátce po půlnoci se na pultu centralizované ochrany operačního střediska Městské policie Ostrava ozval poplachový signál avizující narušení objektu základní školy na ulici Františka Formana v Ostravě-Dubině.

Operační technik proto k prověření situace na místo ihned vyslal nejblíže situované hlídky. Ty na místo dorazily doslova za pár minut. Při prohledání objetu školy strážníci zjistili pootevřené ventilační okno v přízemí budovy školy.

Jak se později ukázalo, právě tímto oknem do objektu vnikl 19letý mladík. Ten následně objekt opustil na základě zákonné výzvy strážníků. K celé věci zadržený mladík uvedl, že když v přízemí školy viděl pootevřené okno, tak jej zajímalo, co je uvnitř.

Druhá hlídka propátrávající bezprostřední okolí objektu zadržela druhého 19letého mladíka, který byl na místě se psem a hlídal, zda je v okolí „čistý vzduch“. Po svém zadržení strážníkům uvedl, že tam jen tak sedí a hlídá druhému mladíkovi jeho psa.

Díky rychlé reakci hlídek se tak mladíkům nepodařilo z objektu nic odcizit.

Vzhledem k okolnostem případu a podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie České republiky. Ta si celou věc i se zadrženými pachateli převzala k dalšímu opatření.

Pult centralizované ochrany je u Městské policie Ostrava situován na pracovišti operačního řízení s nepřetržitým provozem. Aktuálně je pak na tento napojeno 269 objektů města.