Strážníci se o víkendu zaměřili na konzumaci alkoholu na veřejných prostranstvích

Uplynulý víkend se ostravští strážníci na území celého města zaměřili na kontrolu konzumace alkoholu v místech, kde je to vyhláškou města Ostravy zakázáno. Za víkend strážníci zjistili téměř tři stovky případů porušení vyhlášky.

Na veřejná prostranství, kde je zakázáno konzumovat alkohol, se zaměřili o uplynulém víkendu ostravští strážníci. Veřejná prostranství kontrolovali v rámci běžného výkonu služby i pomocí kamery městského kamerového systému.

V průběhu víkendu pak vyřešili dvě stě osmdesát tři přestupků. Šedesát pět jich vyřešili v příkazním řízení, čtyřicet devět jich oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání. Zbylé přestupky byly vyřešeny domluvou.

Za porušení vyhlášky mohou strážníci uložit na místě v příkazním řízení pokutu až do výše deset tisíc korun českých.

Jako velice efektivní nástroj, který ostravští strážnici využívají zejména v případech opakované konzumace alkoholu na veřejnosti, se jeví možnost odebrat na místě láhev alkoholu či krabice s alkoholem. Zabavený alkohol pak putuje se spisem ke správnímu orgánu, který následně rozhoduje o možném propadnutí věci.

V obdobných akcích budou ostravští strážníci i nadále pokračovat.