Noví ostravští strážníci složili slib

Slavnostní slib před primátorem statutárního města Ostravy Tomášem Macurou ve čtvrtek dopoledne složilo celkem 10 nových strážníků Městské policie Ostrava.

Slavnostní akt proběhl ve čtvrtečních dopoledních hodinách ve foyer budovy ostravského magistrátu za přítomnosti primátora statutárního města Ostravy pana Tomáše Macury a ředitele Městské policie Ostrava pana Miroslava Plačka. Z celkového počtu deseti strážníků skládajících slib byly čtyři ženy a šest mužů.

V současnosti zabezpečuje veřejný pořádek ve městě 635 strážníků, přijmout chceme další strážníky do plánovaného počtu 680. Prvních 80 strážníků složilo svůj slib před 31 lety, v dubnu roku 1992. Za uplynulá desetiletí prošla naše městská policie mnohými změnami, stala se jedním z klíčových, a nutno dodat i nezastupitelných subjektů, zajišťujících bezpečnost ve městě. Krom standardního výkonu služby klademe důraz na komplexní preventivní aktivity, cílíme na zvlášť zranitelné oběti, realizovány jsou specifické projekty pro děti i seniory. Preventisté se věnují také kyberprevenci, která je nyní víc než aktuální,“ konstatoval Tomáš Macura, primátor města.

Zařazení nových strážníků na služebny ve městě předcházel nejen tříměsíční rekvalifikační kurz zakončený zkouškou před komisí Ministerstva vnitra, ale i řízená praxe. V rámci této si své nově nabyté teoretické dovednosti vyzkoušeli v praxi pod vedením služebně starších kolegů.

Jedním z nových ostravských strážníků je i Šimon Mandúr. Ten k motivaci stát se strážníkem uvedl: „Motivací stát se strážníkem bylo spolupodílet se na zvyšování bezpečnosti ve městě a zároveň na snižování kriminality.“

Městská policie Ostrava i nadále provádí nábor zájemců o práci strážníka. „Aktuálně běží již stý rekvalifikační kurz a o nové zájemce máme zájem. Proto jsme spustili náborovou kampaň, ve které aktuálně míříme i na starší uchazeče, kteří mají životní i pracovní zkušenosti,“ dodává ředitele Městské policie Ostrava Miroslav Plaček.

V rámci náborové kampaně pak uchazečům o tuto práci nabízí náborový příspěvek ve výši šedesáti tisíc korun a řadu dalších peněžních i nepeněžních benefitů.

Nejbližším termínem k nástupu do rekvalifikačního kurzu strážníka je 1. září 2023. Bližší informace lze nalézt na webových stránkách Městské policie Ostrava www.mpostrava.cz.