NÁVŠTĚVNÍKŮM VĚTŘKOVICKÉ PŘEHRADY ZPŘÍJEMNÍ POBYT NOVÉ PLOVOUCÍ MOLO

Foto se souhlasem Moravskoslezského kraje.

Po vylepšení pláže, dětském hřišti, nových převlékárnách a sociálním zázemí se návštěvníci Větřkovické přehrady dočkali i nového plovoucího mola. Stavba, kterou zaplatil také Moravskoslezský kraj, zatraktivní a zpříjemní pobyt turistům v této lokalitě.

„Větřkovická přehrada, Karvinské moře a Slezská Harta jsou lokalitami s významným rekreačním potenciálem. Moravskoslezský kraj proto podporuje jejich rozvoj.  Například výstavbu budovy sociálního zázemí a občerstvení u Větřkovické přehrady. Poskytli jsme také individuální dotaci na rozšíření pláže a vybudování okruhu pro cyklisty a in-line bruslaře okolo Karvinského moře nebo jsme pořídili elektroloď na Slezské Hartě, kde organizujeme i sportovní a kulturní akce,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Dodal, že kvůli zatraktivnění vodních ploch v regionu pořídil Moravskoslezský kraj architektonickou studii a projektovou dokumentaci pro vybudování plovoucích mol, která je možné umístit na tyto tři vodní nádrže. „Dokumentace není vázána jenom na konkrétní vodní díla, ale je možné ji poskytnou i jiným zájemcům. Bylo by skvělé, kdyby se mola objevila i na dalších místech v našem kraji,“ upozornil hejtman Jan Krkoška.

Městům Kopřivnici, Karviné a mikroregionu Slezská Harta kraj poskytl na vybudování plovoucích mol celkem 5,5milionovou dotaci. „Na Větřkovické přehradě je postaveno molo v menší variantě kvůli přírodním podmínkám. Přehrada nemá velkou rozlohu a v dobách sucha je v ní málo vody. I z toho je patrné, jak variabilní je architektonický návrh a lze ho použít v různých podmínkách,“ poznamenal hejtman Jan Krkoška.

Díky tomu, že architektonickou studii na zatraktivnění břehů vodních ploch nechal vypracovat Moravskoslezský kraj, budou všechna mola vybudována ve stejném stylu.

(tz)