Krádež parfémů se mladému recidivistovi stala osudnou

V úterý 7. února odpoledne zadrželi strážníci pachatele krádeže v jednom z ostravských řetězců. Nejenže dvaceti tří letý mladík kradl opakovaně, ale vyhýbal se také nástupu do výkonu trestu. Putoval tak z obchodu rovnou za mříže.

Dne 7.2.2023 v 14:50 hodin byli strážníci na základě oznámení zaměstnance bezpečností služby vysláni na krádež zboží do prodejny v Ostravě-Porubě.

Po příchodu na místo hlídka strážníků komunikovala se zaměstnankyní bezpečnostní služby. Ta uvedla, že za pokladní zónou zadržela muže, který si z prodejny odnesl parfémy bez zaplacení. Ty ukryl do kapes svých kalhot a mikiny.

Při prověřování později zjištěného 23letého muže bylo strážníky zjištěno, že již byl za krádež v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán. Rovněž bylo zjištěno, že je celostátně hledanou osobou. Muž se totiž vyhýbal nástupu trestu do vězení.

Tato skutečnost však mladíka zaskočila. Bylo tak pro něj překvapením, když si jej na místo přivolaná hlídka Policie České republiky převzala k dalšímu šetření a nemohl tak odejít domů se svou přítelkyní.

Výše zmíněný muž však nebyl ten den jedinou celostátně hledanou osobou předanou k rukám Policie České republiky.

Téhož dne krátce po půlnoci hlídka strážníků spatřila další dvě osoby odpovídající popisu osoby hledané Policií ČR. I tyto byly po provedené lustraci následně předány Policii České republiky k dalšímu opatření.