Galerie umění – Aukční síň: Obrazy online i na vlastní oči

První vánoční internetovou aukci spustila nová Galerie umění – Aukční síň, která začala fungovat v Nádražní ulici 615/30 v Moravské Ostravě. Vystavila v ní více než stovku obrazů, z nichž nejvzácnějším je originál od slováckého malíře Joži Uprky pojmenovaný Dívka v kroji, s vyvolávací cenou 50 tisíc korun.

„Zprostředkováváme nákupy starožitností moderním způsobem on-line, ale zato se zárukou klasické galerie v takzvané kamenné prodejně, kde si mohou zájemci na vlastní oči prohlédnout umělecké dílo, do něhož chtějí investovat. Tím u nás odpadá nebezpečí nákupu obrazu či starožitosti jen  podle toho, co klient uvidí na svém počítači, tabletu nebo smartphonu na fotografii,“ vysvětlila její pracovnice Veronika Vlčková.

Galerii umění – Aukční síň otevřeli provozovatelé zavedených prodejen starožitnictví na Jiráskově náměstí a u Sýkorova mostu pohybující se už bezmála třicet let v tomto oboru. „Vzhledem ke zkušenostem dokážeme samozřejmě poskytovat také informace o hodnotě vašich obrazů i jiných uměleckých předmětů. A to bezplatně, což platí i v případě, že přijedeme za klientem k přímo němu domů,“ pokračovala Vlčková.

Nová provozovna, která se stala členem Asociace starožitníků sdružující restaurátory, soudní znalce, archiváře, kunsthistoriky či obchodníky, má široký záběr. „Přijímáme do aukčního prodeje obrazy i starožitnosti, tyto vykupujeme i za hotové a umožňujeme jejich komisní prodej. Bezplatně poskytujeme poradenství a ohodnocení,“ uvedla Vlčková.

Přímo uvnitř Galerie umění – Aukční síně se objevily i zajímavé díla od regionálních autorů s regionální tématikou: Viléma Wünscheho, Jindřicha Otipky, Jiřího Sýkory, Antonína Kroči, Josefa Drhy Bedřicha Knoppa či Oty Holase. „Prohlídky v galerii možné od pondělí do pátku v době od 9 do 12 a poté od 13 do 17 hodin. O víkendech jsou možné po domluvě,“ doplnil pracovnice galerie.

  1. Vánoční internetová aukce, jak dodala, končí na www.galerieumeni.cz v neděli 2. prosince ve 20 hodin. Kamenná provozovna má telefonní číslo +420 605 146 076 a emailovou adresu aukce@galerieumeni.cz.

(nm) Foto: Magazín Naše Město