Festival Beats for Love je v polovině. Na fanoušky se usmálo počasí i hvězdný Kanaďan Deadmau5

Foto: Se souhlasem Festivalu Beats for Love

Zatímco ve středu pořadatelé Beats for Love nervózně kontrolovali předpověď počasí, během čtvrtečního druhého festivalového dne nebyly obavy na místě. Slunce a obloha skoro bez mráčků přilákala početný dav fanoušků, kteří se rozprostřeli mezi osmnáct scén areálu v Dolních Vítkovicích.

Zatímco ve středu dorazilo do areálu Beats for Love zhruba 33 tisíc příznivců elektronické taneční hudby, prosluněný čtvrteční den číslo 2 přilákal více fanoušků. „Podle prvních dat to vypadá, že jsme se dostali přes hranici 36 tisíc návštěvníků,“ těší ředitele festivalu Kamila Rudolfa.

Druhý den festivalu by se dal popsat slovem legendární – na hlavní LOVE stagi se představil například jediný kazašský držitel ceny Grammy Imanbek, následoval zřejmě nejznámější D&B DJ světa, Brit Sub Focus, který fanoušky energickou show připravil na zlatý hřeb večera. Tím bylo vystoupení Kanaďana Deadmau5e, který svou tvář na plakátech schovává v masce myšáka. „Deadmau5e jsme do Ostravy lákali 6 let. Máme radost! On i jeho tým označili jeho vystoupení na Beats for Love za to nejlepší za posledních 8 let,“ komentuje programový ředitel Jiří Ramík.

pelderl_roman-230706-222457-_dsc_3416
Foto: Se souhlasem Festivalu Beats for Love

Že Deadmau5e, vlastním jménem Joela Zimmermana, hraní bavilo, bylo jasné rychle. Introvertní kanadský DJ záhy opustil svůj svět pod maskou, odkryl fanouškům tvář a šplhal na stůl pódia. A chybět nesměl ani mohutný závěrečný ohňostroj.

Plno i před ostatními pódii

Vyšší počet návštěvníků vylepšil i atmosféru při ostatních koncertech. Platilo to například i o Evropa 2 House Square, kde poprvé při letošním ročníku vystoupili muži. Středa tam totiž patřila ženským umělkyním. „Reakce umělců byly podobné. Tím, že je scéna na náměstíčku hned vedle multifunkční auly Gong, tak jsou z prostředí paf. A opravdu nadšený byl i headliner této stage, Eats Everything z Velké Británie,“ tvrdí Kamil Rudolf.

Eats Everything hrál v Česku už potřetí a po konci své show prohlásil, že ostravský set byl v tuzemsku zatím jeho nejlepším.

Díky vylepšenému areálu pochvaly letěly také z krytých Techno Stage a Future Stage, kde zazářilo nizozemské duo Tinlicker. A příjemným překvapením se pro organizátory staly i davy příznivců před odkrytou Harder Styles Stage, hned vedle jedné z vítkovických bývalých vysokých pecí.

Statisíce pro Kačenku

Plno bylo v areálu až do časných ranních hodin i v odpočinkových zónách festivalových partnerů. Návštěvníci mohli zakusit alkoholické a nealkoholické nápoje i bohatou nabídku jídel.

Hned vedle stánku pro prodej festivalového merchandisingu našli příznivci i místo, kde mohli přispět na charitu Beats for Love, která letos pomáhá desetileté Kačence Bojkové. Ta bojuje s následky vážné říjnové autonehody. První dva dny podpory, která běží i přes QR kódy, Kačence přinesly přes 200 tisíc korun. „Lokálně zaměřená charita je nedílnou součástí Beats for Love. Jsem nadšený, že lidé tolik přispívají a věřím, že tu částku ještě zvýrazníme,“ dodává šéf festivalu Kamil Rudolf.

Páteční třetí den Beats for Love by měl být znovu slunečný. Fanoušky potěší další víc než stovka umělců – mezi nimi australské ženské duo Nervo, autor světoznámých tanečních hitů Wilkinson a perlou festivalu bude vystoupení Kanaďana Apasheho s dechovou sekcí orchestru.

Letošní ročník Beats for Love probíhá ve dnech 5. – 8. července 2023 v industriálním areálu Dolních Vítkovic, a to za podpory Moravskoslezského kraje i statutárního města Ostrava. Veškeré informace naleznete na festivalovém webu www.b4l.cz.

(nm)