ONDŘEJ ŠAŠINKA: UKÁZALI JSME SRDCE

Stal se esem kouče Bohumila Páníka. Útočník Ondřej Šašinka odehrál druhou hodinu pohárového čtvrtfinále proti Liberci a rozsekl ho krásnou trefou na 2:1. „Řekl jsem si, že si tentokrát při tom rohu trochu počkám a naštěstí se to ke mně odrazilo. Balon jsme si zpracoval a pak jsem to nějak trefil. Jsem rád, že to spadlo do branky,“ popisoval šťastný střelec.

Jak cenné to je vítězství v současné situaci?

O tom se asi nemusíme dlouze bavit. Zase jsme ukázali to baníkovské srdíčko, ale musíme takhle pokračovat i v dalších zápasech. Pomůže nám to určitě i dál. Doufám, že nás to vítězství nakopne. Odbojovali jsme to a výsledek se dostavil.

Kouč Páník vám údajně v kabině musel ukázat tabulku posledních pěti kol, aby vás namotivoval.

Přesně tak. Ukazoval nám ji a nebyl to příjemný pohled. Ale zabralo to. Doufám, že jsme si to vzali k srdci a nakopne nás to i do dalších zápasů. Ukázali jsme, že umíme hrát fotbal, že umíme hrát srdcem. Jen tak dále!
Jak náročné bude po 120 minutách zregenerovat do nedělního zápasu?

I Teplice odehrály v poháru prodloužení proti Spartě. Budeme na tom oba týmy podobně. Já si myslím, že jsme dobře kondičně připraveni. Síly nám to určitě vzalo, ale zregenerujeme a půjdeme na Teplice.

Těší vás, že jste si střeleckou formu z reprezentační jednadvacítky přenesl i do klubu?

Kdo by nebyl. Určitě jsem rád, že mi to tam spadlo, ale byl bych rád, kdyby se mi střelecky dařilo i nějak dlouhodoběji. Budu se dále snažit vybojovat si místo v sestavě.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava